Samrt home to także smart łazienka. Projektanci zadbali, by było w niej miejsce na relaks. 

[fb_button]

Trendy smart home dotarły także do łazienek. Projektanci od kilku ostatnich lat zaczynają ścigać się na coraz nowocześniejsze rozwiązania, które pozwalają na optymalizację zużycia wody oraz prądu w tych niewielkich, ale niezwykle istotnych pomieszczeniach w naszych domach. Salony z armaturą oraz innymi sprzętami łazienkowymi posiadają lustra, baterie łazienkowe i toalety sterowane za pomocą aplikacji. Światło na fotokomórkę oraz baterie sterowane czujnikiem obecności już nikogo nie zaskakują. 

Rozwiązania smart home w łazienkach są powszechnie wykorzystywane w restauracjach, domach bankietowych oraz hotelach. W pierwszej kolejności właśnie właścicielom tych biznesów bardzo zależało na tym, by zoptymalizować swoje wydatki. Coraz przystępniejsze ceny takich nowoczesnych rozwiązań sprawiły, że siegają po nie także właściciele domów i mieszkań. 

Smart-łazienka: optymalizacja zużycia wody i prądu 

W łazienkach na początku najważniejszym elementem, w przypadku którego starano się zoptymalizować koszty zużycia wody była pralka. Obecnie jest cała gama sprzętów, które muszą podczas działania korzystać z prądu oraz poboru wody. Coraz więcej osób montuje w swoim domu suszarki do prania, nowoczesne kabiny prysznicowe naszpikowane elektroniką, czy wanny z hydromasażem. Wszystkie sprzęty zazwyczaj podłącza się do systemu zarządzania domem (np. domovea), by w wygodny sposób zarządzać ich pracą. 

Relaks w smart łazience 

Nie od dzisiaj uważamy, że łazienka nie jest tylko miejscem w którym możemy załatwić potrzeby fizjologiczne oraz zadbać o nasze ciało. To często strefa, w której możemy zrelaksować się po długim i ciężkim dniu. Jednym z urządzeń, które zostało do tego stworzone jest system prysznicowy RainTunes. Pozwala on na połączenie światła, wody, zapachu i dźwięku – dzięki niemu stworzysz w swojej łazience jedyne w swoim rodzaju miejsce do relaksu, w którym zadbasz o wszystkie zmysły.

Jego system ma zaprogramowanych siedem różnych scenariuszy, które można modyfikować oraz dobierać w zależności od tego, jak się czujemy. W projektowaniu poszczególnych programów brali udział specjaliści z zakresu dermatologii, aromaterapii oraz fizjoterapii. Dzięki temu doznania są naprawdę przyjemne i działają na wielu płaszczyznach.