Styl Hampton30 marca 2017

Styl najmodniejszych domków plażowych należących do zamożnych nowojorczyków to właśnie Hampton. Jak zaaranżować wnętrze własnego mieszkania aby przypominał domki z długiego wybrzeża?

hampton style (3)

Miasta, w których najwięcej jest domków plażowych bogaczy z Manhattanu to East Hampton i Sauthampton na Long Island. Od ich nazw pochodzi nazwa tego nadmorskiego lecz luksusowego stylu dekoracji wnętrz. Nadmorskie wille w tym regionie pachną morskim klimatem, jednak niczym nie odbiegają od drogich, eleganckich nowojorskich wnętrz.

hampton style (5)

Styl Hampton łączy klasyczne elementy wystroju wnętrz z meblami czy elementami dekoracji o rustykalnym i kolonialnym charakterze. Dzięki temu pomieszczenia są zarówno elegancje jak i przytulne. Aranżację domu w stylu Hampton możemy podejrzeć np. w filie “Lepiej późno niż później” z 2003 roku, dzięki któremu stał się on sławny nie tylko za oceanem ale również w europie. 

hampton style (2)

W stylu aranżacji wnętrz z Long Island ważne jest zestawienie stylów. Obok francuskich, klasycznych krzeseł możemy postawić współczesne, nowoczesne kanapy. Nie brakuje też kolonialnych stolików, koszy i wyplatanych z wikliny przez wiejskich rzemieślników. Przedmioty i meble powinny mieć charakter antyków, choć niekoniecznie muszą nimi być. Kolorystyka oczywiście nawiązuje do natury tamtego regionu. Dużo błękitów, żółci, szarości oraz bieli  – generalnie pomieszczenia są jasne i przytulne. 

hampton style (4)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Ważnym elementem w stylu Hampton są dodatki. Rośliny i morskie dekoracje tj obrazy, donice czy morskie muszle to konieczność. I oczywiście odpowiednio dobrane, estetyczne i funkcjonalne łączniki i gniazdka np. z serii 1930 nawiązującej do tradycji, jednak o współczesnym charakterze.