Tajemnice idealnego mieszkania23 czerwca 2017

Idealne mieszkanie to pojęcie względne. Dla jednym będzie to suchy i zimny styl minimalistyczny, dla innych ciepły i komfortowy styl skandynawski. Jak tworzyć wnętrze aby Twoje mieszkanie zyskało miano idealnego – nie tylko w Twoich oczach ale również gości i rodziny?

tajmnice idealnego mieszkania (2)

Lustro – trudno się temu dziwić, nie dość, że dodaje stylu i wyjątkowego wyrazu to jeszcze optycznie powiększa przestrzeń. Zwłaszcza w mieszkaniach o małym metrażu, warto pomyśleć o kupnie lustra nie tylko do łazienki, ale także salonu czy sypialni. A dodatkowo lustro może przybrać różne kształty i być oprawione w różnego rodzaju ramy. Dzięki temu mamy możliwość wybrać do wnętrza lustro które doda mu charakteru i smaku. 

tajmnice idealnego mieszkania (3)

tajmnice idealnego mieszkania (4)

Podłoga – gdy ją znasz, nie zwracasz na nią uwagi. Gdy widzisz ją po raz pierwszy, to ona właśnie nadaje całokształtowi odpowiednią tonację i barwę. Jasna podłoga rozświetli mieszkanie, nawet gdy ściany będą ciemniejsze. Ciemna spowoduje, że wszystko będzie się z nią kontrastować. Pamiętajmy też o materiale. Inaczej będziemy czuli się na płytkach, panelach czy naturalnym drewnie a jeszcze inaczej na dywanie czy wykładzinie. 

tajmnice idealnego mieszkania (5)

Dodatki – to główny element dekoracyjny. Tak tak, to one tworzą niepowtarzalne i wyjątkowe wnętrza. Chcemy aby we wnętrzu było miło i przyjemnie – dodatki w postaci poduszek, koców czy nawet maskotek pomogą osiągnąć ten efekt. Chcemy aby było elegancko? Musimy postawić na kryształy, czy pięknie zdobione przedmioty wysokiej jakości. Dodatki w postaci łączników i gniazdek również dadzą wnętrzu niepowtarzalny klimat np. seria TS Crystal z kryształem Svarowskiego to idealny akcent do eleganckiego pomieszczenia!

tajmnice idealnego mieszkania (6)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com