Wiosna we wnętrzach11 kwietnia 2017

Kwiecień to czas wiosny, kiedy rodzą się liście, rosną kwiatki a z naszych twarzy coraz rzadziej znika uśmiech. To wszystko sprawa coraz większej ilości słońce. Są jednak sposoby aby wiosnę zatrzymać we wnętrzach.

wiosna-we-wnetrzach (3)

 

wiosna-we-wnetrzach (1)

Co kojarzy się nam z wiosną? Słońce, młode listki na drzewach, kolorowe kwiatki, przejrzyste niebo… Tak, wystarczy zaczerpnąć inspiracji z natury aby wprowadzić do wnętrz istnie wiosenny klimat. Zacząć można od wybrania odpowiedniej kolorystyki – intensywne odcienie żółtego, zielonego, niebieskiego, różu i fioletu, czerwieni i pomarańczy a nawet brązu. Wiosną ta właśnie intensywność dodaje nam energii i sprawia, że mamy coraz lepszy humor.

wiosna-we-wnetrzach (5)

 

Poza odpowiednio intensywną kolorystyką powinniśmy we wnętrzach również zadbać o motywy wiosenne. Będą to przede wszystkim kwiaty – krokusy, tulipany, róże, fiołki i przebiśniegi. Ich intensywność kolorów sprawi, że każde wnętrze stanie się radosne i ciepłe. Drugim motywem może być słońce i lekkie, puszyste, białe obłoki na niebieskim tle. Pięknie będą się też komponować motywy ptaków – bociany, żurawie, zięby, bogatki, skowronki czy żołny.

wiosna-we-wnetrzach (4)

 

Kiedy już wiosna zawitała do naszych serc, również zaprośmy ją do wnętrza i sprawmy aby zadomowiła się w nim na dobre! Pamiętajmy również o bezpiecznych i dopasowanych do aranżacji detalach np. serii Berker by Hager 1930 – okrągłej jak słoneczko. 

wiosna-we-wnetrzach (2)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com