Włoski styl aranżacji27 czerwca 2017

Jeśli byliśmy w wakacje we Włoszech i zainspirowała nas tamtejsza kultura, może warto wprowadzić ten styl do wnętrza swojego domu lub mieszkania. Wszak elegancja w połączeniu z nowościami i nutką humoru to ciekawe i oryginalne rozwiązanie.

styl-wloski (5)

Styl włoski znany jest w Europie od wieków, jednak jego rozkwit można datować na lata pięćdziesiąte XX wieku. Wówczas to wykształcił się specyficzny nurt który opiera się upływowi czasu.  Styl włoski to synonim wyrafinowanego smaku, nowatorstwa i elegancji. Czerpiąc inspirację z włoskiej sztuki i architektury styl ten jest nietypowy i genialny w swojej prostocie. I choć kształty i barwy wyrobów sygnowanych made in Italy zmieniają się wraz z modą, mają mnóstwo cech wspólnych, które decydują o ich rozpoznawalności. Przede wszystkim wyróżnia ich piękna, nierzadko eksperymentalna forma, starannie dopracowany szczegół, szlachetność materiału i nieco żartobliwe podejście do funkcji.

styl-wloski (3)

Włoski styl to przede wszystkim znakomite wzornictwo i harmonia we wnętrzach.  Ściany i podłoga oraz tkaniny wykorzystane w pomieszczeniu powinny współgrać ze sobą barwą i fakturami we włoskich pomieszczeniach. Królować powinny naturalne kolory – od bieli, przez beże i szarości, po brązy i czernie. Takie barwy łatwo zestawiać ze sobą, uzyskując efekt bezpretensjonalnej elegancji w aranżacji. Włoskie wnętrze też powinno posiadać przedmioty made in Italy. Włosi bowiem dużą wagę przywiązują do rodzimych produktów. Ponadto uważają że włoskie meble są najlepsze (jak zresztą reszta świata). Włoskie wnętrza i włoskie meble podziwiamy za wdzięk i styl, za wizjonerstwo, za luksus dobrego wzoru, który jest dostępny dla wszystkich i ma ponadczasowy charakter.

styl-wloski (4)

Podczas aranżacji włoskiego wnętrza musimy zdecydować co jest ważne a co ważniejsze. Nadmiar przedmiotów jest tu niewskazany. Nasze meble nie muszą pochodzić z włoch, ale powinny być inspirowane tamtejszymi rozwiązaniami. Włoskie sofy czy fotele mają szczególnie piękną linię. Ponadto materiał wykończeń powinien być najwyższej klasy – włosi lubią jakość i elegancję i na takie detale stawiają. Kilka niebanalnych lamp, osobiście wybrana w galerii grafika lub wazon, piękne włączniki i gniazdka z porcelany Rosenthal np. serii Berker by Hager 1930 nadadzą aranżacji wnętrza indywidualny rys. 

styl-wloski (1)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com