Zmiana wystroju to pestka!2 grudnia 2016

Aby zmienić aranżację wnętrz w których mieszkamy nie potrzebna jest rewolucja. Tak naprawdę odpowiednia zmiana detali pozwoli na to, abyśmy poczuli nową świeżość w pomieszczeniach. Wystarczy zmienić nieco kolorystykę, dodać nowe poduszki czy lampę, wymienić dywan a pomieszczenie stanie się inne niż dotychczas. Jak dobrać dodatki aby osiągnąć najlepszy efekt? 

nowy-wystroj-3

To jaki efekt otrzymamy na końcu zależy w dużej mierze od punktu wyjścia. Jeśli zatem myślimy o zmianach warto w pierwszej kolejności usunąć z aranżowanego od nowa pomieszczenia wszystkie drobne dodatki tzn. ściągnąć firanki i zasłony, usunąć poduszki, zwinąć dywan, poskładać książki i inne rzeczy na półkach, zdjąć obrazy. Wówczas zobaczymy nasze wnętrze ‘od nowa’ i zauważymy co możemy i jak zmienić. Drugim krokiem w zmianie aranżacji jest określenie w jakim stylu będzie nowe wnętrze. Czy planujemy zmianę w stronę stylu skandynawskiego? A może marzy się nam minimalistyczne i nowoczesne wnętrze? Lub lubimy popart lub glamour który nada pomieszczeniu splendoru? Wszystko zależy od nas i dobranych przez nas dodatków.

nowy-wystroj-5

Jeśli we wnętrzu jest wiele kolorów, warto dodać elementy stonowane aby nadać wnętrzu nową odsłonę. Jeśli mamy wiele faktur czy wzorów, również proste, minimalistyczne dodatki sprawią, że wnętrze będzie inne. Natomiast jeśli od początku w pomieszczeniach panuje spokój i równowaga, warto dodać kolorowe lub wzorzyste dodatki. Najprościej zacząć od zmiany tkanin – spójrz na okno. Może warto wymienić firanki lub zasłony? Albo całkiem z nich zrezygnować na rzecz większej ilości światła w pomieszczeniu? Następnie zastanów się nad sofą / łóżkiem. Tutaj często wystarczy zmienić poszewki na poduszkach lub dodać kilka nowych i już mebel ten zyska nowego ducha. Na ścianach rewolucją mogą być nowe ramki lub obrazy. Zobacz na całościową kolorystykę wnętrza i zdecyduj – jasne czy ciemne? Wzorzyste czy stonowane? A może pusta ściana lub zupełnie nowa tapeta tylko na jednej z nich? Wbrew pozorom położenie jej to nie trudna sprawa. 

nowy-wystroj-4

I na koniec dodatki. Zainspiruj się obecnymi trendami i wybierz do swojego wnętrza te elementy które nie tylko będą pasować do jego stylu ale będą też oddawać twój charakter. Jesteś miłośnikiem zwierząt? Pokaż to. Albo twój znak zodiaku to lew i chcesz podkreślić królewskość w swojej aranżacji. Inspiruj się wszystkimi i wszystkim co cię otacza i stwórz niepowtarzalne wnętrze tylko dla ciebie. Zmianę aranżacji ułatwi ci system one.platform dzięki któremu w dowolnym momencie możesz zmienić wygląd włączników i gniazdek bez konieczności demontowania całego osprzętu!

nowy-wystroj-2

Źródło zdjęć: www.pinterest.com