Biała kuchnia z drewnianym blatem

[fb_button]

To rozwiązanie jest ostatnio hitem wybieranym przez wielu. Połączenie praktycznie każdego stylu wnętrza z naturalnymi, drewnianymi rozwiązaniami – to to, czego ostatnio szukamy.

Białe kuchnie są dość neutralne i każde dodatki zawsze będą do nich pasować. Biała kuchnia dobrze też wygląda na dużej otwartej powierzchni jak i małej – np. w bloku. Drewno natomiast od zawsze nas zachwycało swoją naturalnością. To stylowy element, który nadaje wnętrzu ciepła, ożywia je i tworzy przyjazną atmosferę. Jakie drewno jest warte uwagi podczas aranżacji kuchni? Najpopularniejszym rozwiązaniem są egzotyczne gatunku drzewa. Nie tylko dzięki pięknej kolorystyce ale też funkcjonalności. Drewno takie jak merbau czy teakowe są twarde i odporne na wilgoć. To gatunki drewna o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne dzięki czemu wytrzymają długie lata bez obaw o wchłanianie wilgoci czy wypaczenia. Ich paleta kolorystyczna jest również szeroka i można wybrać odpowiednią barwę do naszego wnętrza. 

Podczas projektowania białej kuchni z drewnianym blatem warto zastanowić się czy naturalny element będzie dominować nad całością czy będzie tylko subtelnym dodatkiem.  To w dużej mierze wpłynie na wybór drewna i jego barwy. Ciemnobrązowe będą wyraziste i charakterystyczne. Jasne drewno natomiast płynnie połączy się z subtelną bielą. W aranżacji kuchni ważne są też dodatki. One w dużej mierze zdecydują o stylu wnętrza. Biała kuchnia z drewnianymi dodatkami będzie dobrze wyglądać w nowoczesnym stylu, minimalistycznym, industrialnym, rustykalnym, staroangielskim i każdym innym. Dodatki takie jak uchwyty do szafek, sprzęt AGD czy elektryczny (włączniki i gniazdka) będą podkreślać wybrany styl dlatego z rozwagą powinniśmy je dobrać do całej aranżacji.