Domowe sieci komputerowe

Szybki dostęp do internetu z każdego miejsca w domu. Najnowsze filmy pobierane szybko i oglądane za pośrednictwem telewizora. Muzyka słuchana tam, gdzie właśnie przebywamy. Jeżeli wszystko zaplanujesz, to przez wiele lat będziesz się cieszyć wszystkimi multimediami, które urozmaicą Twoje życie i podniosą jego komfort.

Inteligentny plan inżynierski

Od centrum technicznego domu do gniazda ładowania USB

Chcesz bez przeszkód korzystać ze wszystkich mediów komunikacyjnych i rozrywkowych? W tym miejscu znajdziesz wskazówki ,w jaki sposób określić liczbę potrzebnych przewodów i połączeń oraz jak je zaplanować, aby pasowały do rosnących wymagań użytkowników.

Otrzymasz również podpowiedź:

 • Jakie urządzenia multimedialne musisz zastosować
 • Jak zaplanować domową sieć
 • Jak zaplanować domowe centrum rozrywki
 • Jak to wszystko zrobić, aby w przyszłości w prosty sposób móc modernizować całą sieć domową

Kombinacja gniazd multimedialnych Berker K.1

Niech gra muzyka

Dzięki nowoczesnej technologii masz wiele możliwości: domowy serwer sieciowy zapewni dostęp do plików ze zdjęciami, filmami czy muzyką. Możesz z nich korzystać w całym domu i w każdym pomieszczeniu osobno. Otwiera to nowe możliwości świata dźwięków i rozrywki w całym domu.

Multimedialny dom krok po kroku

Zastanawiasz się w jaki sposób zaplanować sieć w swoim domu? Pomyśl, gdzie będziesz pracował, wypoczywał, a gdzie będą się bawiły dzieci. Zobaczysz ile masz miejsc, do których trzeba podłączyć odpowiednie przewody i doprowadzić różnego rodzaju instalacje – komputer, telewizję, sprzęt audio. Wybierz odpowiedni sposób montażu, aby w przyszłości można było dokonać zmian i modernizacji całej instalacji.

Strefa rozrywki w Smart Home

Muzyka i multimedia — to sposób na przyjemny wieczór

Smart Home pozwala cieszyć się muzyką w każdym pomieszczeniu w domu. Dzięki multimedialnemu centrum technicznemu, multimedialnej rozdzielnicy i odpowiedniemu okablowaniu całego budynku, możesz uzyskać dostęp do doskonałej muzyki w każdym pokoju, dodatkowo w każdym pomieszczeniu możesz słuchać innego utworu. Teraz możesz spędzić przyjemny wieczór przy muzyce, oglądając pokaz slajdów z ostatnich wakacji.

W mniejszych pomieszczeniach sprawdzi się przydatny system Berker Radio Touch. Jego niewielkie rozmiary – wielkości dwóch gniazd elektrycznych, zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku. Do odbiornika możesz podłączyć do pięciu głośników i uzyskać efekt „muzyki na dzień dobry”, gdy wracasz do swojego Smart Home. Jeżeli chcesz się odprężyć w ciepłej, aromatycznej kąpieli, włącz relaksującą muzykę z radia zamontowanego w łazience.

Sieć multimedialna w domu oznacza dobrą rozrywkę

Przydatne połączenia multimedialne w Twoim Smart Home 

Kino domowe w salonie? Dostęp do portali z przepisami kulinarnymi w kuchni? Komunikacja i media są nieodłączną częścią codziennego życia. Jeśli planujesz swoją sieć, to zainstaluj ją we wszystkich pokojach. Odpowiednia liczba gniazd pozwoli na podłączenie różnych urządzeń dzisiaj i w przyszłości. Zaoszczędzi to późniejszych kosztów rozbudowy systemu i dostosowania do zmieniających się potrzeb domowników.

O czym należy pamiętać: gniazda antenowe (TV kablowa, TV satelitarna, DVB-T),

 • Internet / DSL
 • Linia telefoniczna
 • Gniazda głośnikowe
 • Gniazda ładowania USB
 • Gniazda wideo / gniazda audio (odbiornik satelitarny, telewizor, kamera)
 • Gniazdo VGA (SUB-D 15) (komputer, monitor, projektor)
 • Gniazdo HDMI
 • Gniazdo światłowodowe

W nowym i w modernizowanym budynku projekt domowej sieci powinien być dostosowany do indywidualnego trybu życia, pracy i warunków otoczenia. Gniazda zasilające i teletechniczne powinny znaleźć się tam, gdzie są potrzebne bądź, gdzie mogą być potrzebne w przyszłości.

Nowoczesna instalacja oznacza także prostą modernizację

Atrakcyjne kanały do prowadzenia instalacji ukryją plątaninę kabli

Niekończące się przewody, biegnące tam i z powrotem po całym mieszkaniu? To było wczoraj. Systemy prowadzenia instalacji elektrycznych firmy Hager to praktyczne i nowoczesne rozwiązania wysokiej jakości. Kanały naścienne, podłogowe czy sufitowe pozwalają poprowadzić przewody do urządzeń audio i video, dzięki temu nasze „spaghetti” przewodów zostaje ukryte w elegancki sposób. Do wyboru mamy wiele systemów, które pozwalają poprowadzić przewody zasilające, telewizyjne, komputerowe, głośnikowe i inne.

Nowoczesne sieci w nowoczesnym domu

Jeśli chcesz podłączyć wiele urządzeń telekomunikacyjnych, multimedialnych i rozrywkowych do nowoczesnej sieci domowej LAN, możesz wybrać jeden ze sposobów. Na etapie budowy możesz doprowadzić przewody do wszystkich pomieszczeń i ukryć je pod tynkiem. Jednak, jeżeli już masz gotowy dom lub mieszkanie, możesz skorzystać z rozwiązania alternatywnego i poprowadzić dodatkowe instalacje w kanałach lub listwach przypodłogowych. Odpowiednio zaprojektowana i przemyślana instalacja jest podstawą do sterowania i zarządzania naszym Smart Home.