Smart Home — nasze rozwiązania

„Smart Home” to dzisiaj modne pojęcie. Większość projektantów i wykonawców zachęca i przekonuje do stosowania rozwiązań smart home takich, jak sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, żaluzjami, bramami i innymi. Służy to automatyzacji i ułatwia codzienne funkcjonowanie domu, a także uczyni go bezpieczniejszym, bardziej wydajnym i wygodnym. Dzięki indywidualnym ustawieniom w łatwy sposób można pogodzić bardzo różne potrzeby, zwiększając komfort życia. Cała instalacja musi być niezwykle dokładnie przemyślana, aby w przyszłości sprostać zmieniającym się potrzebom i dawać możliwość rozbudowy o inne niezbędne funkcje, jakie uznamy za przydatne lub konieczne.

To Smart Home

Prosty, niezależny, zrównoważony,
indywidualny, elastyczny

Rynek inteligentnych rozwiązań domowych jest obszerny. Istnieje duża ilość dostawców i komponentów do systemów sterowania we wszystkich przedziałach cenowych. Znajdziemy zarówno proste rozwiązania typu plug-and-play oraz bardziej złożone instalacje. Jednak stopień dostosowania ich w późniejszym czasie może być bardzo różny, a jest to niezwykle ważne z punktu widzenia użytkowników. Dlatego warto już na etapie planowania budowy lub projektu modernizacji uwzględnić elastyczność instalacji elektrycznej tak, aby bez większych starań móc dostosować ją do zmieniających się potrzeb domowników. Decydując się na „inteligentny dom” z produktami firmy Hager wybierasz rozwiązanie łączące infrastrukturę elektryczną ze wszystkimi zaletami smart home: prostą, niezależną, zrównoważoną, indywidualną i elastyczną instalację.

jest inteligentny…
… po prostu

„Miło, że to nie musi być skomplikowane”.

System tak prosty i atrakcyjny, jak nigdy przedtem. Temperaturą czy oświetleniem można sterować w sposób indywidualny lub zaprogramować gotowe schematy dzienne czy tygodniowe. Jednym kliknięciem można sterować różnymi funkcjami zarówno z domu za pośrednictwem komputera czy notebooka, jak i zdalnie przez urządzenia mobilne. Dzięki darmowej aplikacji domovea na tablety i smartphony z oprogramowaniem iOS oraz Android możesz być w domu, nawet jeśli jesteś daleko – na wakacjach, w podróży służbowej lub na zakupach. W każdym momencie możesz włączyć i wyłączyć światła, kontrolować temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach, a wszystko to łatwo, szybko i intuicyjnie, dzięki atrakcyjnemu interfejsowi użytkownika o nowoczesnym wyglądzie.

… niezależny

„Dobrze, że otwarty standard automatyki KNX
jest indywidualny i elastyczny”.

Wielu producentów oferuje kompletne inteligentne systemy automatyki domowej, które mogą zostać zainstalowane w łatwy sposób. Jednak systemy te często opierają się na zastrzeżonych standardach bezprzewodowych. Jeśli zdecydujesz się na taki system, możesz używać wyłącznie elementów do niego przypisanych, których liczba jest często ograniczona. Istnieje jednak transmisja danych do automatyki domowej w najbardziej uniwersalnym i otwartym standardzie magistrali: KNX. Standard KNX został zapoczątkowany w latach 90 – tych przez wiodących producentów europejskich i jest obecnie wykorzystywany na całym świecie. Dzięki KNX, zawsze możesz rozszerzyć swój system o dodatkowe funkcje lub przedefiniować połączenia przez przeprogramowanie.

… energooszczędny

„Znakomicie, że inteligentna instalacja pomaga oszczędzać energię i jest gotowa na technologię przyszłości”

Czy wiesz, ile energii używasz codziennie w swoim domu? Jesteś ciekaw ile kosztuje prąd i czy rzeczywiście można zaoszczędzić nową energooszczędną pralką? Dzięki nowoczesnej technologii pomiarowej, montując liczniki w pomieszczeniu technicznym, zyskujesz pełną kontrolę zużycia energii. Jednocześnie posiadasz centrum techniczne, które pozwala na efektywne zarządzanie energią. Centrum, które w fazie automatycznych narzędzi może wykorzystywać energię elektryczną z własnych paneli słonecznych, tym samym zapewniając ciągłość dostaw energii zużywanej na własne potrzeby.

… indywidualny

„W inteligentnym domu realizowane
są małe i duże potrzeby”.

Czasami istnieją małe rzeczy, które czynią nasze życie łatwiejszym: czujnik ruchu, który automatycznie włącza światła, gdy obładowany schodzisz schodami do piwnicy lub ściemniacze światła, które zapewniają przyjemne oświetlenie podczas kameralnej kolacji. Wszystkie te małe, ale ważne aplikacje, oferuje firma Hager. Podobnie jak oferuje rozbudowany system KNX, w którym można zrealizować nawet złożone schematy zarządzania automatyką domową. To tylko kwestia osobistego wyboru i dostępnego budżetu.

Budowa, remont, modernizacja lub doposażenie – Twój dom może być smart w każdym przypadku. Pojedyncze lub sieciowe rozwiązania są łatwe do zainstalowania w mieszakaniu czy domu. Wykorzystują sieć przewodową lub bezprzewodową. Wystarczy zastąpić łącznik ściemniaczem lub wdrożyć rozwiązania bezprzewodowe w obszarach zewnętrznych, na przykład do sterowania markizą na tarasie lub oświetleniem w ogrodzie. Z dobrze zaplanowaną instalacją elektryczną Twój dom będzie komfortowy i dostosowany do Twoich potrzeb.

… więcej niż inteligentny dom!

„Dobrze wiedzieć, że nowoczesny dom łączy trwałą infrastrukturę elektryczną z automatyką domową”.

Smart Home będzie poprawnie działać tylko wtedy, gdy jego podstawą będzie nowoczesna instalacja elektryczna. Prawidłowy montaż sprawia, że wszystkie funkcje można stopniowo rozszerzać zgodnie z własnymi potrzebami, dlatego instalacja powinna być elastyczna i otwarta na nowe rozwiązania.

Wszystko pod ręką

Wnioski: z rozwiązaniami Hager i Berker nowoczesny dom jest w zasięgu ręki

Projekt i realizacja: oferujemy kompleksowe rozwiązania do nowoczesnych domów. Dzięki temu wszystko, co jest potrzebne do stworzenia Twojego Smart Home, otrzymujesz z jednego źródła, od jednego dostawcy z wieloletnim doświadczeniem. Wraz z ofertą firmy Hager otrzymujesz gwarancję na:

  • bezpieczeństwo,
  • otwartość,
  • elastyczność.

Można dziś zacząć od drobnych rzeczy i rozbudować je jutro.  Jeżeli masz już gotowe  produkty, możesz je zweryfikować z naszym wykwalifikowanym doradcą, który oceni sytuację na miejscu i wskaże dostępne rozwiązania.  Skorzystaj z zalet Smart Home i stwórz swój nowoczesny dom — dokładnie taki, jaki potrzebujesz.