Smart Home to bezpieczeństwo całej rodziny

W inteligentnym domu bezpieczeństwo mieszkańców, a szczególnie dzieci, jest priorytetem. Dlatego konieczne jest takie wykonanie instalacji elektrycznej, która spełni wszystkie wymagania techniczne i zapewni bezpieczeństwo zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Zabezpieczenie przed porażeniem
prądem elektrycznym

Gniazda Berker posiadają przesłony styków, które są zabezpieczeniem przed wkładaniem do nich niepożądanych rzeczy. Jest to szczególnie przydatne, gdy w domu znajdują się małe dzieci, które często sprawdzają działanie intrygujących przedmiotów w ścianie.

Szczególnie niebezpieczne są sytuacje, w których mamy do czynienia z wodą i prądem. Chwila nieuwagi, a pozostawiona bez opieki suszarka do włosów lub golarka, może znaleźć się w wodzie. Przed skutkami porażenia chronią nas wyłączniki różnicowoprądowe, które w ułamku sekundy wyłączą napięcie w zagrożonym obwodzie.

Pożary

Jak duże zagrożenie stanowi połączenie dziecka i zapałek chyba wszyscy wiemy, ale zawsze sobie tłumaczymy, że nas to nie dotyczy. Statystyki są jednak alarmujące. W Polsce dochodzi do trzech pożarów dziennie spowodowanych przez dzieci. Dlatego czujki dymu i ciepła są istotnym elementem naszego systemu bezpieczeństwa. Mogą pracować indywidualnie lub w sieci radiowej i w ten sposób podnoszą skuteczność alarmowania. Posiadają dziesięcioletnią gwarancję i układ samokontroli. Zaleca się montaż czujników w pokojach dzieci, sypialniach i pokojach dziennych. Odpowiednio wcześnie wykryte zagrożenie pozwala na uratowanie domu, a przede wszystkim życia.

Przewody to „fascynująca” zabawka, ale bardzo niebezpieczna

Leżące, poplątane przewody elektryczne są bardzo niebezpieczne nie tylko dla dzieci. Możemy się o nie potknąć, zaplątać i upaść, co może się skończyć niebezpiecznym i bolesnym urazem. Jeśli dodatkowo wyrwiemy przewód z wtyczki lub uszkodzimy izolację, to może nam grozić porażenie prądem. Również wiszące przewody przyciągają dzieci. W tym przypadku zachodzi niebezpieczeństwo ściągnięcia na siebie ciężkiego urządzenia elektrycznego. Rozwiązaniem są listwy przypodłogowe. Oprócz funkcji dekoracyjnych listwy przypodłogowe Hager, mogą nam zapewniać większe bezpieczeństwo. Możemy w nich ukryć luźno pozostawione przewody, zabudować różnego rodzaju gniazda, także podłączyć oświetlenie ledowe sterowane przez czujki ruchu. Delikatne światło np. oświetli w nocy drogę do łazienki

Jasność na każdym kroku

W naszym Smart Home bezpieczeństwo łączymy z komfortem. Dekoracyjne, delikatne oświetlenie nocne, załączone przez czujki ruchu, pokazują dzieciom drogę do toalety i z powrotem do łóżeczka. Pozwala im to przezwyciężyć strach i uczy samodzielności. Dodatkowe oświetlenie schodów zapobiega przypadkowemu potknięciu lub upadkowi.