Elastyczne i łatwe sterowanie roletami

Automatyczne sterowanie roletami zewnętrznymi przyczynia się do komfortu, bezpieczeństwa i efektywności energetycznej. Centralne sterowanie jest proste i łatwe za pomocą intuicyjnego urządzenia sterującego domovea — w pełni automatycznie lub za pomocą timerów i czujników zmierzchowych.

Planowanie sterowania krok po kroku

Bardzo ważne jest odpowiednie oświetlenie naszego domu światłem słonecznym. Podnosi ono komfort życia i stwarza przyjazny nastrój. Jednak nie lubimy, gdy światło słoneczne uniemożliwia nam korzystanie z komputera lub oglądanie telewizji. Przegrzane pomieszczenia, to wyższe koszty wentylacji lub klimatyzacji. Dlatego często decydujemy się na rolety zewnętrzne. Aby były w pełni komfortowe musimy zastosować automatyczny układ sterowania.

Dzięki roletom możemy również zwiększyć bezpieczeństwo przed włamaniem, wandalizmem czy huraganowymi wiatrami.

Zdalne sterowanie przez urządzenie domovea pozwala nam na opuszczanie i podnoszenie rolet w dowolnym czasie, co symuluje naszą obecność w domu.

Centralne sterowanie żaluzjami

Centralne sterowanie pozwala nam sterować wszystkimi roletami jednocześnie, ale możemy je również sterować grupowo. Rolety w sypialniach w weekend podnoszone są później niż w pozostałej części domu, na ścianie południowej domu są opuszczane w ciągu słonecznego dnia, chroniąc pomieszczenia przed przegrzaniem. Wieczorem jednym kliknięciem możemy opuścić wszystkie rolety i rozkoszować się ciszą i bezpieczeństwem w naszym domu.

Zakres regulacji automatycznej rolet

Roletami możemy sterować na klika sposobów:

  • Ręcznie za pomocą przełącznika: indywidualnie – jedna roleta, grupowo – kilka rolet lub centralnie – wszystkie rolety jednocześnie,
  • Czasowo — dzięki zabudowanym timerom, sterujemy wg godziny, dnia lub losowo
  • Zależnie od stopnia nasłonecznienia – możemy wykorzystać zewnętrzne czujki nasłonecznienia lub wewnętrzne czujki, które zapewnią nam optymalną jasność w naszym pokoju,
  • W zależności od pogody – stacja pogodowa opuści rolety w przypadku bardzo dużego wiatru lub deszczu,
  • Sterowanie radiowe – z pomocą pilota, który może mieć zaprogramowane różne funkcje sterowania,
  • Centralnie przez urządzenie domovea: zdalne sterowanie żaluzjami łączy wszystkie funkcje sterowania: pokoje, piętra i całe budynki.
  • Poprzez aplikację można sterować z dowolnego miejsca za pośrednictwem tabletu, laptopa lub smartfona i kontrolować swoje rolety w domu.