Domowe biuro — co jest ważne w aranżacji

[fb_button]

Jak ujarzmić domowe biuro aby było wygodne i praktyczne? Mamy na to kilka sposobów. W pierwszej kolejności zastanów się czy masz przestrzeń i gdzie najwygodniej byłoby ją wygospodarować na biuro lub inne potrzebne miejsce pracy. Czy będzie to salon, dodatkowy pokój czy garaż – to tak samo ważne ponieważ tam będziesz spędzać większą część dnia. Jak to mawiano “praca twoim drugim domem”.

Druga sprawa to wygoda. Skoro padła decyzja że pracować będziemy z domu, warto sobie umilić tą przestrzeń własnymi, praktycznymi i wygodnymi rozwiązaniami. Tu nikt nie ma prawa zakwestionować, że kwiatek w tej doniczce jest niepotrzebny. Jeśli pozytywnie wpływa na ergonomie Twojej pracy — jest konieczny. 

Trzecia rzecz to elektryka. Praca w domu zazwyczaj kończy się albo przy komputerze albo przy sprzętach elektrycznych których kabelki często plączą się na pod nogami. Warto podczas wydzielania miejsca na biuro zaplanować dodatkowe gniazdka i sprytnie ukryć przewody. Przy okazji można wymienić łączniki i gniazdka w całym mieszkaniu a dzięki temu nadać mu nowego, świeżego wyglądu. Jak na przykład wykorzystanie serii Berker B.3 z metalowymi ramkami w różnych kolorach.