Domowe biuro – co jest ważne w aranżacji27 października 2017

Kiedy decydujemy się przenieść naszą pracę do domu, stawia to nas jak i naszą rodzinę w problematycznej sytuacji. Szczególnie, gdy od początku nie mamy zaplanowanej na to przestrzeni.

Jak ujarzmić domowe biuro aby było wygodne i praktyczne? Mamy na to kilka sposobów. W pierwszej kolejności zastanów się czy masz przestrzeń i gdzie najwygodniej byłoby ją wygospodarować na biuro lub inne potrzebne miejsce pracy. Czy będzie to salon, dodatkowy pokój czy garaż – to tak samo ważne ponieważ tam będziesz spędzać większą część dnia. Jak to mawiano “praca twoim drugim domem”.

Processed with VSCO with a6 preset

Druga sprawa to wygoda. Skoro padła decyzja że pracować będziemy z domu, warto sobie umilić tą przestrzeń własnymi, praktycznymi i wygodnymi rozwiązaniami. Tu nikt nie ma prawa zakwestionować, że kwiatek w tej doniczce jest niepotrzebny. Jeśli pozytywnie wpływa na ergonomie Twojej pracy – jest konieczny. 

Trzecia rzecz to elektryka. Praca w domu zazwyczaj kończy się albo przy komputerze albo przy sprzętach elektrycznych których kabelki często plączą się na pod nogami. Warto podczas wydzielania miejsca na biuro zaplanować dodatkowe gniazdka i sprytnie ukryć przewody. Przy okazji można wymienić łączniki i gniazdka w całym mieszkaniu a dzięki temu nadać mu nowego, świeżego wyglądu. Jak na przykład wykorzystanie serii Berker by Hager B.3 z metalowymi ramkami w różnych kolorach.

Źródło zdjęć: www.pinterest.com