Domowe biuro24 marca 2017

Jednym praca w domu kojarzy się z męczarnią, dla innych jest to spełnienie marzeń. Jeśli jesteście w tej drugiej grupie, warto abyście zadbali o odpowiednią przestrzeń do pracy na co dzień.

domowe-biuro (3)

To, że pracujemy w domu nie oznacza, że komfort pracy musi być gorszy. Jeden czy dwa razy usiąść z komputerem przy stole jadalnym to nic złego. Gorzej, jeśli zmienia się o w codzienny rytuał. Nie dość że cierpią na tym inni mieszkańcy bo zajmujemy przestrzeń przeznaczoną do innych czynności to dodatkowo cierpi na tym nasze zdrowie. Złe oświetlenie niszy nasz wzrok. Krzesła nieprzystosowane do długiego, kilkugodzinnego siedzenia niszczą nasz kręgosłup, praca w miejscu które rozkojarza powoduje, że praca jest nieefektywna. Dlatego pomyślmy jak i gdzie stworzyć domowe biuro – z korzyścią dla nas i otoczenia.

domowe-biuro (2)

Pierwszym krokiem jest ustalenie potrzebnej ilości przestrzeni. Możemy potrzebować miejsca aby usiąść z laptopem albo miejsca do rozłożenia maszyny do szycia oraz kilku zwojów materiału. Zarówno w pierwszym jak u drugim przypadku – ilość przestrzeni będzie bardzo ważna. Druga ważna rzecz to oświetlenie. Praca przy komputerze, maszynie czy nad kartką papieru będzie wymagać dobrego oświetlenia aby nie zepsuł się nasz wzrok a tworzone rzeczy były dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Na koniec – gdzie będę siedzieć ja, czyli wybór fotela. Warto zainwestować w specjalny, przeznaczony do długiej pracy w pozycji siedzącej. Pamiętajmy jednak o przerwach! 

domowe-biuro (1)

Jeszcze jedna, ważna kwestia. Biuro jako miejsce pracy to także miejsce przyjmowania gości biznesowych. Spotkania w salonie mają swój urok, jednak rozmowa o finansach czy wspólnych projektach w otoczeniu zdjęć z wakacji to nienajlepszy pomysł. No chyba że jesteśmy animatorami kultury czy fotografami ;) Tak czy inaczej warto zadbać o każdy szczegół, tak aby nasz rozmówca nie rozpraszał się oraz nie oceniał nas po przedmiotach w zasięgu wzroku. Dlatego też wybraliśmy neutralne, lecz nowoczesne i eleganckie łączniki z serii Berker by Hager B.Kwardat. Są one proste, funkcjonalne i ponadczasowe.

domowe-biuro (4)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com