Łazienka z rozmachem

[fb_button]

Czym byłby dom, bez wygodnej łazienki? Patrząc wstecz, nikogo nie dziwi że obecnie bardzo cenimy łazienki i ubikacje w naszym domu. Zdarza się, że jeszcze w domach naszym babć i dziadków zamiast łazienki był wychodek, który bardziej przeraża niż zachęca do odwiedzania.

Łazienka zatem stała się synonimem luksusu nowych czasów i mało kto wyobraża sobie wychodzenie do drewnianego wychodka koło domu aby zaspokoić swoje podstawowe potrzeby. Łazienka stała się też oznaką luksusu – im większa tym wygodniejsza, bardziej funkcjonalna i ładna. Bo gdy mamy możliwości i przestrzeń, w tym pomieszczeniu naprawdę możemy zdziałać cuda.

Oczywiście warto pamiętać już na etapie budowy czy remontu domu, czy chcemy mieć wpuszczaną w posadzkę wannę z jacuzzi lub wc oraz bidet i dwie umywalki. To istotne informacje w których miejscach i jak podprowadzić wodę oraz odpływ w łazience. Ważna jest też elektryka. Jeśli chcemy zawiesić piękny żyrandol prosto nad wanną warto zadbać o okablowanie w tym miejscu. Gniazdka i włączniki do światła powinny być odsunięte od miejsc powodujących wilgoć a jednak być na tyle blisko, że podłączenie suszarki czy golarki nie będzie stanowić problemu. Oczywiście w łazience z rozmachem nie może zabraknąć wielkich luster, najlepiej z podświetleniem (i tu znów trzeba odpowiednio przemyśleć elektrykę – gdzie i jak wyprowadzić kable, aby wszystko spięło się odpowiednio i stworzyło niesamowitą atmosferę). 

W dużej łazience, w której nie szczędzimy na drobiazgach warto zamontować głośniki i radio dzięki czemu relaksująca muzyka będzie mogła towarzyszyć nam podczas długich kąpieli lub szybkie rytmy zagrzeją nas rano do pracy podczas prysznica. Takie radio to nie tylko wygoda ale też jakość dźwięku i funkcjonalność. Berker Radio Touch — kompaktowe cudo o świetnym brzmieniu. Mimo kompaktowej budowy, radio doskonale spełnia wszystkie funkcje tradycyjnego urządzenia. Bez problemu możemy wyszukiwać i zapisywać stacje, ustawiać godzinę, datę czy budzik.