Konfigurator underfloor
hagerhome.pl

Konfigurator osprzętu elektroinstalacyjnego

Konfigurator systemów
ochrony przepięciowej

Konfigurator underfloor

Narzędzie, które jest wsparciem w tworzeniu projektu instalacji. Konfigurator underfloor — służy do wyboru podłogowych systemów prowadzenia przewodów jest doskonałym wsparciem w codziennej pracy instalatorów, projektantów, pracowników działu sprzedaży, a nawet inwestorów.

Jak działa konfigurator?

Chcąc wybrać elementy podłogowego systemu prowadzenia instalacji, możesz rozpocząć konfigurację od wyboru pokrywy uchylnej, w której docelowo będą instalowane gniazda. Program daje możliwość filtrowania pokryw według koloru, materiału, pojemności, obciążenia, głębokości wypełnienia i montażu, a także kształtu i stopnia szczelności IP. Po zaznaczeniu odpowiedniej pokrywy, w następnym kroku wybierz puszkę montażową oraz gniazda, które będą wykorzystywane w instalacji. Do wyboru są gniazda zasilające, teletechniczne oraz zasilające gniazda siłowe CEE, które możesz filtrować według dostępnych kolorów. Teraz pozostaje już tylko określenie sposobu osadzenia pokrywy oraz wybór pasującego do niej kanału. Program pozwala na wybór tylko pasujących do siebie systemów i akcesoriów, co eliminuje błędy podczas ich doboru.

Jaki system kanałów wykorzystać?

Konfigurację możesz także przeprowadzić zaczynając od wyboru potrzebnego kanału — wybierając w menu po prawej stronie opcję „Kanały i akcesoria”. W zależności od tego czy kanał będzie zalany wylewką betonową, współpoziomy czy napodłogowy, montowany w czasie budowy nowego lokum czy też na już istniejącej podłodze, wybrać możesz spośród czterech dostępnych systemów: tehalit.UK, tehalit.BKB, tehalit.BK i tehalit.AK. Po określeniu potrzebnego rodzaju kanału powinieneś określić ich ilość. Tutaj dużym ułatwieniem jest opcja, która po podaniu metrażu instalacji, sama przelicza potrzebną do zamówienia ilość kanałów. Program podpowiada też, które akcesoria będą potrzebne do poprowadzenia kompletnej instalacji.

Jakie są zalety konfiguratora?

Praca z programem doskonale uzupełnia, a nawet zastępuje pracę z katalogiem. Każdy projekt możesz modyfikować w dowolnym momencie dodając lub usuwając pomieszczenia, akcesoria, a także wykorzystując różne systemy w zależności od potrzeb. Wszystkie zapisane wcześniej projekty możesz wczytać podając nr ID. Po zakończeniu konfiguracji program stworzy podsumowanie, poda listę elementów oraz ich ceny. Każdy projekt możesz zapisać w formacie pdf lub exel, wydrukować lub wysłać jako zamówienie do wybranej hurtowni. Konfigurator to łatwe i intuicyjne narzędzie, które przyspiesza pracę i eliminuje błędy pojawiające się przy tworzeniu tradycyjnego zamówienia.