Nowoczesna sypialnia

[fb_button]

Materac na podłodze, kilka stert ubrań, jakaś nocna lampka. Tak mogłoby się wydawać, będzie wyglądać nowoczesna sypialnia — minimalistycznie i industrialnie. Jednak nie. Za nowoczesnością idzie prostota i umiar ale też wygoda i funkcjonalność.

Sypialnia w stylu nowoczesnym to przede wszystkim proste formy i rozwiązania. Łóżko na podłodze może i wygląda fajnie, ale jest nie praktyczne. Kurz który unosi się z podłogi bowiem przeszkadza w spaniu (alergicy wiedzą to najlepiej), a z tak niskiego poziomu trudno wstać. Dlatego łóżko, jako główny element sypialni powinno stać na prostym stelażu, najlepiej z szufladami na pościel aby było jak najbardziej funkcjonalne. Zagłówek to prosta forma, bez zdobień – najlepiej prostokąt w kolorze łóżka, ale może to być też pikowane, miękkie rozwiązanie, które doda sypialni przyjemnego uroku.

Szafa, którą zazwyczaj znajdujemy w sypialni, najlepiej aby stanowiła jedną całą ścianę. Jeśli nie ma takiej możliwości, do nowoczesnej sypialni wypierzmy szafę o prostych kształtach, z dużą liczbą półek, koszyków i miejsca na wieszaki. Im więcej rzeczy zmieści się w szafie, tym mniej będzie potrzebnych dodatkowych półek i szafek w sypialni. Obok łóżek warto postawić stoliki nocne wraz z ciekawą, nowoczesną lampką. Powinno to być dodatkowe źródło oświetlenia, bardzo przydatne podczas wieczornego relaksu z książką. W sypialni nie powinno być lustra ani telewizora. Ta przestrzeń powinna relaksować i wyciszać a te przedmioty niestety temu nie sprzyjają. 

Jeśli mamy taką możliwość na podłodze powinien znaleźć się miękki dywan lub wykładzina. Wstawanie z łóżka będzie wówczas zdecydowanie przyjemniejsze. Gniazdka kontaktowe i włączniki do światła powinny być umiejscowione nie tylko przy drzwiach ale też z obu stron łóżka – tak aby bez problemu włączać i gasić światło bez wstawania. Polecamy proste i nowoczesne łączniki i gniazdka Berker Q.7 – teraz w nowej odsłonie ramek z łupka i betonu.