Aranżacja mieszkania jest najważniejszym elementem podczas remontu czy budowy domu. To w końcu na nią będziemy patrzyć przez resztę czasu jak już zamieszkamy. Jednak, jeśli nasz wystrój zostanie źle oświetlony, nawet najładniejsze akcenty mogą stać się nieestetyczne i nie pasujące do pomieszczenia. Oświetlenie LED daje nam dużo świetlnych możliwości.
Oświetlenie LED, lampa LED czy też potocznie mówiąc żarówka LED to źródło światła oparte na diodach elektroluminescencyjnych (light-emitting diode, LED), umieszczone w obudowie pozwalającej zastosować je w oprawie oświetleniowej przeznaczonej dla żarówek. LED dzięki zastosowaniu niebieskiej diody elektroluminescencyjnej oraz żółto zielonego luminoforu daje białe, wyraźne oświetlenie. W lampach LED stosuje się zarówno diody klasyczne (okrągłe) jak i diody montowane powierzchniowo o szerszym kącie świecenia i większej wydajności świetlnej, zwane diodami LED SMD oraz LED COB. Do zasilenia oświetlenia LED wystarczy niskie napięcie przez co oświetlenie to jest mało kosztowne a potrafi spowodować, iż nasze wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru.
Lampy ledowe to punktowe oświetlenie, które może podkreślić elementy w mieszkaniu. Bardzo dobrze sprawdzi się taka forma światła w kuchni, salonie czy gabinecie – np. podświetlając szafki. Innym rodzajem jest listwa ledowa. Dzięki jej zastosowaniu możemy zaznaczyć brzeg schodów, wygląd sufitu czy nawet, wykorzystując na zewnątrz – krawędzie dachu domu. Zarówno listwa LEDowa jak i lampa bardzo dobrze sprawdzają się jako oświetlenie lustra w łazience. Należy jednak pamiętać, aby wybierać LED o barwie ciepłej białej – zimna może powodować uczucie chłodu, szpitalnego charakteru pomieszczenia, a w przypadku łazienki, będziemy mieć wrażenie, że nasza skóra jest szara i zmęczona (jest to często stosowane w sklepach, aby klient chciał kupić więcej rzeczy aby poczuć się lepiej).
Do oświetlenia LEDowego nie potrzebne są kombinowane i inne łączniki światła ja te standardowo montowane do każdego oświetlenia. Nasza aranżacja zachęca do wykorzystania łączników serii Berker TS Sensor. Aż osiem funkcji kryje się pod gładką szklaną powierzchnią, która jest praktycznie zrównana z poziomem ściany oraz może być dowolnie opisana. Wystarczy dotyk, by kontrolować światło, ogrzewanie lub żaluzje. W ten sposób system daje maksimum możliwości, zachowując przy tym minimalistyczną formę.
Zostaw komentarz