Wygodne sterowanie dzięki KNX
Rozbudowa istniejącej instalacji elektrycznej jest skomplikowana i kosztowna, jeżeli musimy poprowadzić odrębne, nowe przewody. Ale z systemami radiowymi marki Hager i Berker otwierają się nowe możliwości. Jeżeli dom posiada już instalacje w systemie KNX, a potrzebujesz dodatkowych funkcji użytkowych, możesz je z łatwością uzyskać za pomocą urządzeń radiowych systemu KNX quicklink. Jest to idealny system do modernizacji i doposażenia instalacji.
Komfort w pigułce
Bezproblemowo
Oświetlenie klatki schodowej, rolety, żaluzje, ściemniacze, czujniki dymu, markizy lub drzwi garażowe, większość funkcji inteligentnego domu może być realizowana za pośrednictwem urządzeń radiowych i przewodowych. Szczególnie zalecana jest instalacja w standardzie KNX: Rozwiązania te są kompatybilne i za pośrednictwem aplikacji mogą łączyć wiele różnych urządzeń – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeżeli zauważysz, że brakuje Ci łącznika do załączania oświetlenia, a cały dom jest już wykończony, możesz zabudować łącznik radiowy i przypisać do niego określone źródła światła.
Typowe aplikacje do rozwiązań bezprzewodowych
Urządzenia radiowe maja takie same możliwości funkcjonalne, jak klasyczny system przewodowy. Dzięki nim możemy sterować oświetleniem, roletami, temperaturą, włączać wcześniej zaprogramowane sceny, jak np. kolacja, oglądanie TV, relaks itp.. Wszystkie funkcje możemy wywołać za pomocą pilota radiowego. Również funkcje automatyczne możemy realizować w technice bezprzewodowej. Sterowanie urządzeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi jest proste i nie wymaga skomplikowanych prac remontowych w budynku.
Zalety rozwiązań bezprzewodowych
Rozwiązania bezprzewodowe są doskonałym rozwiązaniem. Ich instalacja wiąże się z małym nakładem pracy i niskimi kosztami, dlatego są szczególnie polecane do renowacji i modernizacji. Rozwiązania radiowe marki Hager i Berker , mogą być łączone ze sobą w inteligentny sposób – niezależnie od tego, czy pomieszczenie jest modernizowane, czy powstaje zupełnie nowa instalacja KNX. Jest to często najkrótsza, a czasami jedyna droga do zainstalowania atrakcyjnych funkcji zwiększających efektywność energetyczną, komfort i bezpieczeństwo.