Trendy wnętrzarskie 2018

[fb_button]

Co będzie modne w 2018 roku? Można przewidywać, jednak lepiej przyjrzeć się ekspertom którzy zaprezentowali swoje pomysły podczas targów Maison & Objet, które miały miejsce we wrześniu tego roku w Paryżu.

Prestiżowe, międzynarodowe targi wyposażenia wnętrz Maison & Objet to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży aranżacji wnętrz. Impreza ta co roku gromadzi coraz więcej zainteresowanych – wystawców i zwiedzających z całego świata. Ten paryski festiwal mody poświęcony jest wyposażeniu wnętrz: meblom, akcesoriom i tkaninom. To tu projektanci prezentują swoje wyroby a tym samym tworzą kierunek w jakim będzie podążać moda w dekoracji wnętrz na przyszłe lata. Projektanci, producenci i dystrybutorzy nie szczędzą sił, żeby przyciągnąć uwagę klienta. W tym roku, wśród producentów, którzy zaprezentowali produktowe nowości znaleźli się: HK Living oraz Storebror, Zuiver, Dutchbone, White Label Living, It’s About Romi wraz z Good & Mojo, Woood, Be Pure i Qeeboo. Wśród najbardziej cenionych marek światowego designu znalazła się polska PUFF-BUFF. Pneumatyczne lampy za granicą po raz kolejny okazały się hitem. Było inspirująco!

Co zwróciło uwagę i wyróżniło się na tle kontynuowanych trendów z lat wcześniejszych? Przede wszystkim mocno rzucające się w oczy pionowe pikowania. Praktycznie każdy producent mebli miał przynajmniej jeden model wykończony właśnie w ten sposób. Fotele, sofy, łóżka… meble tapicerowane przepikowane zostały w pionie i to będzie hitem w 2018 roku. Ponadto trendem który zaczyna królować na salonach są meble malowane na wysoki połysk. I jasne, że w stylu nowoczesnych, proste minimalistyczne meble malowane są właśnie w ten sposób. Zmiana dotyczy jednak mebli klasycznych, które do tej pory lakierowane były w macie lub półmacie. Ma to swoje zalety – jakże trudno jest wymalować meble z frezami i zdobieniami na wysoki połysk. To jednak było fitem targów Maison & Objet i będzie trendem w 2018 roku. Na wyraziste kolory zwróciliśmy już uwagę podczas komentowania najnowszego katalogu IKEA. Soczyste zielenie, czerwienie, fiolety czy pomarańcze – to będzie modne i to bezapelacyjnie.

Wpisując się w trendy zaprezentowane podczas targów Maison & Objet w Paryżu polecamy wam serie Berker B.Kwadrat z tworzywa w połysku. A od 3 do 8 października będziemy inspirować się w Łodzi, podczas jedenastej edycji Łódź Design Festival! Recenzja już niebawem na naszym blogu.