Urban Jungle

[fb_button]

Jeśli nudzą cię sprawdzone i wprowadzane przez większość osób style wnętrz, zaszalej i poszukaj inspiracji miejskiej dżungli. To właśnie kierunek, który sprawi, że twoje wnętrza będą naprawdę efektywne.

Urban Jungle to nic innego jak miejska dżungla, czyli mieszkania pełne roślin doniczkowych. Jest ich tak dużo, że czujemy się niczym w tytułowej dżungli – w łazience, kuchni, jadalni, pokoju dziennym czy przedpokoju. Kwiaty i drzewa w doniczkach ustawione są na podłodze, parapetach i stolikach, wiszą w podwieszanych doniczkach. 

Które kwiaty i drzewa najlepiej sadzić w domowych donicach? Wszystkie. I to jest właśnie urok i zaleta stylu urban jungle. Taki styl może mieć każdy. Nie ważne jest czy zacząłeś aranżację w stylu nowoczesnym czy skandynawskim. Jeśli do niej dorzucisz dziesiątki kwiatów uzyskasz niepowtarzalne wnętrze a do tego zadbasz o zdrowy mikroklimat w mieszkaniu. Nie od dziś przecież wiadomo, że rośliny nawilżają i oczyszczają powietrze, cieszą wzrok i poprawiają humor.

Jeśli nie wiesz jakie kwiaty wybrać lub boisz się, że nie będą one wyglądać estetycznie w Twoim wnętrzu – nie martw się. Z pomocą przychodzą proste w pielęgnacji i łatwe w uprawie zamiokulkasy, sukulenty czy kaktusy. Jeśli jednak dalej się obawiasz, to wiedz, że domowa dżungla to nie tylko rośliny. To także kolory natury oraz wzory i elementy roślinne w dodatkach. Można zatem na przykład postawić jedno piękne drzewko w doniczce a w tle zawiesić ciekawy obraz prezentujący prawdziwą dżunglę.

Nie zapominajmy też o naturalnych odniesieniach w dodatkach i do wnętrz inspirowanych Urban Jungle wybierzmy włączniki i gniazdka z serii Berker R.1 w ramkach z barwionego dębu.