Podjęliśmy wyzwanie Hager Group! Do splasha nominujemy departament ds. inwestycji Hager Polo,  OSRAM Polska , a także LDC Gądki.

Ale najpierw kilka słów o całek akcji ALS Ice Bucklet Challange. Jest to akcja, której celem jest uświadomienie problemu choroby stwardnienia zanikowego bocznego (ALS lub SLA). Akcja w pierwszej fazie polegała na wywoływaniu osób aby wpłacili datki na fundacje zajmujące się leczeniem tej choroby. Ci, który nie chcieli wpłacić pieniędzy, mieli oblać się lodowatą (dosłownie) wodą. Akcja jednak przekształciła się w nieco bardziej angażującą i realnie wpływającą na zyski fundacji ponieważ osoby wytypowane – poza oblaniem się zimną wodą (i oczywiście zamieszczeniem filmy z tego zdarzenia w social mediach w ciągu 24 godzin od wytypowania) również wpłacają datki na fundacje. Dzięki typowaniu kolejnych osób i zamieszczaniu filmów w internecie ALS Ice Bucklet Challange rozeszło się w tempie ekspresowym wśród sław takich jak aktorzy, politycy, dziennikarze a także wśród firm czy zwykłych osób.

Stwardnienie zanikowe boczne jest to nieuleczalna, postępująca choroba neurodegeneracyjna. Pierwszymi objawami są zaniki mięśniowe dotyczące mięśni krótkich rąk, spastyczny niedowład kończyn dolnych oraz niekiedy cechy zespołu opuszkowego. W dalszym przebiegu pojawiają się zaniki kolejnych grup mięśniowych z charakterystycznymi drżeniami pęczkowymi oraz progresją objawów spastycznych. U pacjentów w toku rozwoju choroby dochodzi do powolnego, ale systematycznego, pogarszania się sprawności ruchowej, a w późniejszych etapach do całkowitego paraliżu i ostatecznie śmierci poprzez zatrzymanie pracy mięśni oddechowych.

My wspieramy fundację Dignitas Dolentium i zachęcamy również was do wsparcia fundacji zajmujących się osobami z chorobą stwardnienia rozsianego bocznego.

Dane fundacji:
Nr rachunku: 61 1240 4432 1111 0000 4721 0358
Dignitas Dolentium
34-400 Nowy Targ
ul. Gorczańska 26