Korek jest jeszcze mało popularny, ale jego właściwości mogą sprawić, że będą dobrą alternatywą do zwykłej tapety czy farby. Sprawdźmy kiedy, gdzie i jak wykorzystać korek w aranżacji naszych wnętrz.

Wykończenie ścian czy podług korkiem to dobre rozwiązanie przede wszystkim do takich wnętrz jak kuchnia czy łazienka ponieważ korek jest przede wszystkim odporny na wilgoć, grzyby i pleśń. Należy jednak pamiętać aby w tych miejscach stosować korek lakierowany – jest trwalszy i bardziej odporny na ścieranie. Korek równie dobrze wygląda w salonie, pokojach czy biurach. Warto wiedzieć, że jest to materiał amortyzujący drgania i wygłuszający pomieszczenia. Stąd też idealnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym. Zastosowany w przedpokoju nie tylko wygłuszy wejście do domu i odgłosy dobiegające zza drzwi ale również będzie łatwy w utrzymaniu w czystości. Kolejną wartościową cechą korka są właściwości antystatyczne, co oznacza, że więc nie gromadzi się na nich kurz. Jest to idealne rozwiązanie dla alergików.

KOREK (2)

Korek występuje w kolorach natury – beżowym lub brązowym. Stąd też pasuje do naturalnej aranżacji wnętrz. Może być jednak woskowany, malowany lub też wybarwiany na inny kolor. Najczęściej spotkać można korek w kolorze białym, czarnym, czerwonym i zielonym. Wybrany kolor można dopasować do własnego pomysłu na aranżację wnętrza. Pasować będzie zarówno do stylu minimalistycznego, industrialnego, klasycznego, rustykalnego, vintage czy angielskiego. Nie może go jednak zabraknąć w pomieszczeniach tworzonych zgodnie z techniką DIY (do it yourself) gdzie powinien być wykorzystywany jako miejsce, na którym możemy powiesić różnego rodzaju twórczość naszą i innych domowników. 

KOREK (3)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Jeśli wymienione cechy nie są wystarczająco przekonujące, warto wiedzieć, że korek jest bardzo trwały i łatwy w konserwacji przez co wygląda świeżo i oryginalnie przez wiele lat, nawet gdy nie jest impregnowany.Do układania korka nie potrzeba fachowców. Z powodzeniem możemy zająć się tym sami, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad. Korek również jest prosty w obróbce. Wystarczy ostry nożyk aby wyciąć w nim odpowiednie otwory na np. gniazdka czy łączniki. Do naszej propozycji aranżacji wnętrza z wykorzystaniem korka polecamy serie R.classic, w klasycznym, okrągłym a zarazem nowoczesnym kształcie.