Cena wywoławcza trzypoziomowego apartamentu w Sony Building wynosi 150 milionów dolarów. Jest to najdroższy apartament świata. Cena ta jednak jest do przyjęcia przez miliarderów ponieważ nie jest to najdroższe miejsce na ziemi. To największy na świecie pałac królewski, wciąż pełniący swą pierwotną funkcję jako oficjalna rezydencja brytyjskich monarchów wyceniono na 1,55 mld dol. Nie jest to jednak miejsce na sprzedaż.

Najdroższy pałac świata – Buckingham Palace, należy do narodu brytyjskiego. Obecnie jest oficjalną siedzibą rodziny królewskiej. Powstał w 1703 roku w Londynie, jako posiadłość miejsca Księcia Buchingham. Niespełna 60 lat później przejął go król Jerzy III. Pałac posiada 775 pokoi, w tym 19 salonów reprezentacyjnych, 52 królewskie i gościnne sypialnie, 188 pomieszczeń dla służby, 92 biura i 78 łazienek.

Buckingham Palace

Źródło zdjęć: www.royal.gov.uk

Drugi co do wartości ‘apartament’ to 27 piętrowy budynek o powierzchni 37 161 tys. m2. Przez wielu uznawany jest za jedyną nieruchomość mieszkalną, której wartość przekroczyła miliard dolarów.Chodzi o Antillia – rezydencje położoną w Mumbaju, która należy do hinduskiego miliardera, Mukesh Ambani.

antilia

Źródło zdjęć: all-that-is-interesting.com

Villa Leopolda zlokalizowana na Lazurowym Wybrzeżu to jedna z nadmorskich willi belgijskiego króla Leopolda, którą ofiarował swojej kochance. Jej wartość to 750 mln dol. Własną elektrownie posiada czwarty apartament w naszym zestawieniu. Four Fairfield Pond to posiadłość leżąca w w Sagaponack w stanie Nowy Jork należąca do biznesmena Ira Rennert. Położona na terenie obejmującym 25 ha nieruchomość mieści 28 sypialni, 38 łazienek, boisko do koszykówki, korty do tenisa i squasha, tory do kręgli oraz 3 baseny. Four Fairfiels Pond wyceniono na 248,5 mln dol. Ostatni apartament w naszym zestawieniu to wart 222 mln dol pałac Kensington Gardens. Zaletą i wartością tego budynku jest fakt, iż położona jest w centrum Londynu. 

W tak cudownych miejscach powinny być stosowane piękne i trwałe detale takie jak na przykład nasza seria TS Crystal. W Pałacu Buckingham sprawdził by się przede wszystkim łącznik pozłacany 24 karatowym złotem o wysokim połysku, z kryształem Swarovskiego koloru Siam. Ekstrawagancka aranżacja wnętrz rezydencji Antillia wymaga czegoś oryginalnego, takiego jak seria R.3. idealnie komponująca się z dekoracją wnetrz tego budynku.