Wzory we wnętrzu to piękny akcent ale też nie lada wyzwanie dla projektującego. Jak sprawić aby odpowiednio pasowały do siebie, nie przyćmiewały aranżacji pomieszczenia ani nie odwracały uwagi swoją intensywnością? Na te pytania z pewnością niejedna osoba miała problem aby jednoznacznie odpowiedzieć.

Naszą radą jest umiar. Jeśli chcielibyśmy wprowadzić do naszego wnętrza nieco wzorów najlepiej zacząć od małych akcentów aby sprawdzić jak będziemy się z nimi czuli. Wymieńmy zatem lub dodajmy na naszą sofę poduszki w kratę, pasy czy rąby o kontrastowych kolorach. Możemy również zdecydować się na zmianę obrusu w jadalni lub dodania na stół wzorzystych podkładek pod talerze. Jeśli takie elementy nie będą odwracać naszej uwagi i uznamy, że się nam podobają, możemy pójść dalej i zainwestować w nową zastawę w nietuzinkowych wzorach i kolorach lub też wymienić klosze lamp na bardziej charakterystyczne. Natomiast jeśli jesteśmy przekonani do odpowiedniego wzoru i chcemy zaakcentować go w naszym pomieszczeniu możemy wybrać wzorzysty dywan lub tapetę na ścianę. Tu jednak warto nie przesadzać – cztery ściany w mocno wzorzystych i kontrastowych tapetach będą raczej przytłaczać niż dodawać charakteru wnętrzu. Zastanówmy się, którą ścianę chcemy wyeksponować i tak właśnie zrealizujmy nasze wzorzyste aspiracje.

Przy wybieraniu wzoru warto również poszukać odpowiedniego dla nas. Możemy przebierać w bryłach ikaty, chevron, moroccan quatrefoil, imperial trelli ale też podstawowych kołach czy kwadratach. Ponadto jeśli lubimy romantyzm możemy zdecydować się na kwiatowe wzory. Ważnym jest aby wybrane elementy dekoracji pasowały do siebie i współgrały z przestrzenią całego pomieszczenia. Pamiętajmy też o kolorystyce – wzorzysty akcent może stanowić mocno kontrastowy element wystroju lub być stonowany za pomocą kolorów. To od tego, jak i co chcemy uzyskać we wnętrzu, zależy wybór odpowiedniego wzoru, kolorystyki, struktury i miejsca gdzie będzie eksponowany.

page-wzory1

Berker by Hager nie obawia się kontrastów i wzorów stąd też proponujemy wam kontrastowe i niepowtarzalne łączniki z serii R.1 z nowymi czerwonymi i pomarańczowymi ramkami. Możemy je wykorzystać jako indywidualny akcent na ścianie – łącząc z idealnie dobraną tapetą pełną niepowtarzalnych wzorów.