Mieszkanie w artystycznej części miasta? Tylko na nowo wybudowanym osiedlu Żoliborz Artystyczny. Zaprezentujemy wam jak mogłoby wyglądać jednopokojowe mieszkanie w tych pięknych i nowoczesnych zarazem budynkach.
Osiedle Żoliborz Artystycznie składa się ośmiu kolonii z pięciopiętrowymi budynkami oraz dominantą z mieszkaniami o podwyższonym standardzie. Mieszkania zostały zaprojektowane w taki sposób aby zapewnić jego właścicielom wygodę oraz możliwość dowolnej aranżacji. Duże okna oraz spora przestrzeń między budynkami sprawia, że wnętrza są jasne i doskonale doświetlone a widok zieleni pozwala poczuć się jak na łonie natury. “Zaiste, pomysł genialny – by na patronów tej nowej przestrzeni publicznej wybrać artystów, którzy byli solą Żoliborza. Tu mieszkali, tu tworzyli, nadawali ton i barwę ulicom, parkom i placom. Czesław Niemen, Jerzy Kawalerowicz, Monika i Edward Piwowarscy, Jerzy Ficowski, Kalina Jędrusik. Dzięki tym nazwiskom kultura tak wyraźnie wpisze się w przestrzeń miasta, tworząc nową jakość – Żoliborz Artystyczny.” – Jacek Cygan
Jednopokojowe mieszkanie w budynkach na osiedlu Żoliborz Artystycznie to powierzchnia niewielka – ok 30 m.kw. jednak bardzo artystyczna. Mieszkanie składa się z kuchni, łazienki, holu oraz salonu z balkonem. Ta ostatnia przestrzeń zwraca szczególnie na siebie uwagę ponieważ jej ściany ustawione są w niecodzienny sposób a całość dopełniają duże tafle szyb oraz dwa wyjścia na 10 metrowy balkon. Takie przestrzenie to gratka dla aranżatorów. Nawiązując do tematyki całego osiedla, mieszkanie to powinno stanowić wyraz artystycznej duszy jego właściciela. Podkreślać to będą przede wszystkim dodatki w postacie obrazów, bibelotów a nawet detali takich jak zastawa stołowa, zasłony czy świece. Mieszkanie można urządzić trzymając się jednej, ulubionej tematyki np. nawiązującej do popartu.
W tym stylu głównymi cechami są sztuczne materiały, plastik i tworzywo w jaskrawych, żywych kolorach. Pop art to kuliste formy i geometryczne wzory, niebanalne faktury i odważne formy. Elementem który możemy spotkać niemalże w każdej popkulturalnej przestrzeni to motywy z reklam i komiksów, stylizacje karykaturalne ciężkie lub totalnie cukierkowe. Najczęściej są to obrazy powieszone w salonie, kuchni czy jadalnie ale też łazience czy holu. Aby wnętrza nie przytłaczały intensywną kolorystyką można je połączyć bielą – ścianami, podłogą czy prostymi szafkami o szklistej fakturze. Na takich ścianach idealnie wpasuje się seria R.1 z ramkami z pomarańczowego lub czerwonego akrylu.
Źródło zdjęć: www.pinterest.com
Zostaw komentarz