Między 3 a 12 lipca w Gdyni świętujemy dni designu. Jest to jedno z największych wydarzeń w branży wzorniczej w Polsce. W tym roku Gdynia daje się złapać w projektowe SIECI. 

Dla wszystkich zainteresowanych tematyką zarówno wzornictwa jak i hasła przewodniego tegorocznego wydarzenia: sieci, organizatorzy zapewniają wiele atrakcji. Będzie można zarówno zobaczyć jak projektanci próbują usprawnić życie mieszkańców jak również dowiedzieć się o designie krzesła czy podyskutować o przestrzeni miejskiej i projektowaniu z cenionymi specjalistami. 

Co się będzie działo? W terminalu desigu na placu Kaszubskim będzie można kupić dobrze zaprojektowane rzeczy podczas ‘projekt market’ zobaczyć 5 znakomitych filmów o wspólnej tematyce “Miasto/jakość przestrzeni”. Najmłodsi dowiedzą się co to jest desing krzesła, oraz będą mogli wziąć udział w warsztatach animacji poklatkowej, ilustratorskich, konstruktorskich czy tworzenia makiety miasta Super Bohaterów. W strefie chillout znajdziemy jedzenie i picie, księgarnie, czytelnie, muzykę i piwne premiery.  Drugiem miejscem odbywającego się w dniach 3-12 lipca Gdynia Design Days jest Pomorski Park Naukowo-Techniczny Gdynia. Tutaj na uczestników czekają wystawy, warsztaty dla profesjonalistów, spotkania z ekspertami, maraton filmowy. W przestrzeni miejskiej Trójmiasta odbędą się równie ciekawe wydarzenia jak np. Miastotesty gdzie w ramach GDD 2014 studenci pracowni wzornictwa ASP w Gdańsku zaproponowali szereg rozwiązań, które mają pomóc mieszkańcom zadbać o swoje najbliższe otoczenie oraz ułatwić im spędzanie wolnego czasu w mieście. W tym roku przekonamy się czy zaproponowane rozwiązania sprawdzają się i czy mieszkańcy chcieliby aby zagościły na stałe w ich okolicy. MIASTOTESTY prowadzone będą w przestrzeni publicznej Gdyni. Przed PPNT Gdynia ponadto stanie najdłuższa sofa na świecie – jej długość to prawie 65 metrów, liczba osób która może na niej usiąść jednocześnie to ok 100 osób! W 2008 r. została wpisana do Księgo Rekordów Guinessa.

gdynia-design-days (2)

Wpisując się w tematykę tegorocznego Gdynia Design Days, najczęściej spotykanymi sieciami są sieci elektryczne. Pamiętajmy aby zakończenie ich było stylowe, z klasą i w najlepszym wzornictwie! Jeśli jeszcze nie wiecie jakie gniazdka i łączniki wybrać do waszego domu, zapraszamy do kreatora. Tu możecie sprawdzić która z serii będzie najlepiej pasować do waszego wnętrza.