Aranżacja wnętrz jest pewnego rodzaju sztuką przedstawiającą zarówno charakter jak i temperament mieszkańców. Pisaliśmy już o męskich mieszkaniach, teraz skupmy się na typowo kobiecych. Wbrew pozorom, nie są to mieszkania w całości skąpane w różach.

kobiece-wnetrza (2)

Kobiece mieszkania są delikatne i subtelne. To w nich królują koronki, pastelowe kolory i delikatne wykończenia. W przeciwieństwie do męskich aranżacji gdzie znajdziemy przede wszystkim ostre krawędzie i ciemne, intensywne kolory. Kobiety dbają o ład i porządek. We wnętrzach utrzymany jest ład oraz symetria. Wszystko musi do siebie pasować i łączyć się tworząc jednolitą aranżację. Nie ma tu miejsca na niepasujący, odstający od reszty element dekoracji. Kobiety lubią jasne, pastelowe kolory. Najczęściej w kobiecych wnętrzach można odnaleźć biele czy beże. Często, jednak nie zawsze, wykorzystane są również odcienie różowego, fioletowego czy błękitu. Damskie wnętrza są ciepłe i delikatne dlatego najlepszym rozwiązaniem są kolory pastelowe z ciepłej palety barw. Zwykle w jednym pomieszczeniu nie odnajdziemy więcej niż dwóch kolorów oraz podstawowej bieli. 

kobiece-wnetrza (1)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Całość aranżacji dopełniają akcenty w formie koronkowych obrusów, firanek czy poszewek. Meble posiadają ciekawe, delikatne zdobienia w stylu staroangielskim lub z motywem kwiatów. Często w kobiecych wnętrzach zajdziemy akcenty kwiatowe – róże, fiołki czy stokrotki pięknie podkreślają delikatność i subtelność kobiecego charakteru oraz dodają wnętrzom ciepłego klimatu. Ten damski charakter idealnie podkreśla seria berker 1930 rosenthal, wykonana z porcelany rosenthal, doskonałej pod każdym względem. Takiej jak kobiece wnętrza.