Wchodząc do pomieszczenia nieraz jesteśmy w stanie na 100% określić, kto w nim mieszka. Łatwo rozpoznajemy akcenty zarówno żeńskie jak i męskie. Zwykle to właśnie w tych drugich panuje chaos i bałagan – choć nie jest to zawsze prawdą. Męskie wnętrza to stereotypowo: gabinety, garaże czy pokoje gier. Jedna inne pomieszczenia takie jak kuchnia czy sypialnia również mogą mieć męski charakter – dzięki dodatkom i odpowiedniej kolorystyce. 

Walka między kobietą a mężczyzną trwa od wieków. Walczymy ze sobą niemalże na każdym polu: zarówno w pracy, w domu a nawet za sterami samochodu. Design i aranżacja wnętrz dość długo była domeną kobiet, jednak coraz częściej, jako hobby traktują ją również mężczyźni. Zwykle w męskiej aranżacji spotkać się możemy z ciemną kolorystyką oraz oryginalnym designem. Mężczyźni lubią czarne ściany i ciemne podłogi. W aranżacji częściej decydują się na kontrastowe zestawienia z bielą. Częściej też stawiają na surowe dodatki z drewna, stali czy szkła. Proste wzornictwo podkreśla funkcjonalność i praktyczność każdego mebla wstawionego do aranżowanego przez mężczyznę wnętrza.

 

 Untitled-1

Źródło zdjęć: nextluxury.com

Mężczyźni lubią wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym, industrialnym lub skandynawskim. Z zasady nie lubią przepychu i zbędnej dekoracji w postaci niepotrzebnych dodatków i bibelotów, których zadaniem (zdaniem mężczyzn) jest zbieranie kurzu. Zatem w męskim mieszkaniu nie mamy co szukać figurek, obrusów na stołach czy zasłon w oknach – chyba, że ich funkcja nie ogranicza się jedynie do dekoracji wnętrza. W męskiej aranżacji możemy odnaleźć jednak duże, rzucające się w oczy grafiki najczęściej przedstawiające samochody, kobiety lub zapierające dech w piersiach widoki np. wielkich miast. Mężczyźni lubią meble o geometrycznych kształtach. Masywne, wygodne sofy w ciemnym kolorze możemy znaleźć niemalże w każdym męskim salonie. W sypialni natomiast dominuje duże, równie wygodne łóżko w prostych, wręcz kanciastych kształtach wykończone metalową lub drewnianą ramą. Szafy i szafki we wszystkich pomieszczeniach są raczej zamykane. Jedynym otwartym meble, na jaki możemy się natknąć w męskiej przestrzeni to barek z różnymi alkoholami. Męska łazienka najczęściej wykończona jest w dwóch kontrastujących ze sobą kolorach. Koniecznym elementem w niej jest przeszklony prysznic. Ciekawą aranżację wnętrza męskiej łazienki podkreśli nietypowy rodzaj materiały tj. stal, aluminium, szkło czy kamień. Przy odpowiednim doborze oświetlenia będą dominowały we wnętrzu i podkreślały nietypowy charakter pomieszczenia. 

Mężczyźni często wiele wolnego czasu przeznaczają na oddanie się swojemu hobby. Bez względu na to, co to może być, jego akcenty będą widoczne w męskim wnętrzu. Tenisiści zawieszą rakiety na ścianach, mechanicy wykorzystają części samochodowe, jako meble we wnętrzu. Pasjonaci wypraw górskich nie omieszkają zawiesić pejzaże z najdalszych wypraw a muzycy w centralnym miejscu salonu postawią swój sprzęt grający. Do rangi wręcz arcydzieła potrafi urosnąć przytwierdzona do ściany stara deska snowboardowa o wartości sentymentalnej. Męskie wnętrza to przede wszystkim wyrazistość, dlatego tak ważny jest dobór akcentów. Do męskiej aranżacji polecamy łączniki Berker by Hager z serii R.1. Wyróżnia je elegancki styl w różnym wydaniu. Tak dopracowana aranżacja wnętrz spodoba się nie tylko panom, ale również płci pięknej.