Styl wnętrza wiele mówi o jego mieszkańcach, ale również często o miejscu z jakiego się wywodzi. Stąd też dzięki zobaczeniu aranżacji często możemy powiedzieć gdzie dany budynek jest usytuowany i/lub jakim obszarem fascynują się jego mieszkańcy. Łazienka to dodatkowo miejsce, które wymaga szczególnej umiejętności aranżacji ponieważ poza wyglądem, powinna być ona funkcjonalna i bezpieczna.

Łazienka w stylu angielskim to przede wszystkim centrum domowego relaksu. Wyróżniają ją wolnostojące wanny na widocznych nóżkach, ściany czy dodatki w pasy lub kwiaty oraz wolnostojące meble i ceramika łazienkowa. Wszystkie elementy zachęcają do długich kąpieli w blasku świec i z lampką wina w dłoni. Głównym elementem łazienki aranżowanej w stylu angielskim jest oczywiście wanna. Koniecznie powinna być wolno stojąca. Klasycznie ustawiona jest na tradycyjnych, lekko wygiętych nóżkach. Jeżeli jednak chcemy zrezygnować z tradycyjnych nóżek, można wybrać nieco bardziej nowoczesny model ze zintegrowaną obudową. Ponadto ważny jest wybór rodzaju ceramiki oraz armatury łazienkowej. Powinny być utrzymane w angielskim stylu oraz pasować do całości dekoracji. Umywalka może być zamocowana na półpostumencie lub na metalowym stelażu z nóżkami. Ubikacja natomiast powinna mieć formę kompaktu. W łazience w stylu angielskim ważną rolę odgrywają również pozostałe dodatki i akcenty takie jak obrazy na przykład z motywem jeździeckim tak popularnym w Anglii. Do stylistyki angielskiej pasują również motywy roślinne, a nawet szkice z botanicznych albumów nawiązujące do słynnych angielskich ogrodów. 

lazienka-angielska-1

Źródło zdjęć: www.blog.przeciwkomonotonii.pl

Jeśli chcemy wyjść poza utarte schematy łazienkowych aranżacji powinniśmy zastanowić się nad innym rozwiązaniem niż ceramiczne płytki na ścianach i podłodze. Warto rozważyć możliwość zamontowania w łazience boazerii angielskiej. W Polsce rozwiązanie to dopiero zdobywa swoich zwolenników jednak zagraniczne przykłady realizacji wnętrz, pokazują, że ta boazeria świetnie odnajduje się zarówno w chłodnej jak i ciepłej stylistyce. Boazeria będzie pasować do zimnej, marmurowej posadzki jak również do naturalnej, drewnianej podłogi. Dobrze połączy się i z wodoodporną tapetą i wzorzystą podłogą. 

W łazience w stylu angielskim dodatki również sprawią, że nie zapomnimy gdzie przebywamy. Ważne abyśmy dobrali je odpowiednio do stylu. Naszym zdaniem do stylu angielskiego idealnie pasują łączniki i gniazdka z serii 1930. Ich prosta forma i czysta funkcjonalność prezentują kwintesencje stylu angielskiego we wnętrzu. 

 

.