Wiosną nachodzi nas szczególna ochota na gruntowne porządki. Często to właśnie o tej porze roku decydujemy się na odświeżenie pomieszczeń. Najlepszym tego rozwiązaniem jest pomalowanie ścian na nowe kolory. 

Jeśli zatem przymierzasz się do odnowienia ścian i zastanawiasz się, na jakie kolory się zdecydować oraz jakie farby wybrać warto najpierw zainspirować się ciekawymi rozwiązaniami. Poniżej prezentujemy zdjęcia pokoi dziennych z wykorzystaniem różnej kolorystyki. Zobacz, która aranżacja będzie przemawiać do ciebie najlepiej i w którym wnętrzu będziesz się czuć komfortowo.

brazowe-sciany

czerwone-sciany

niebieskie-sciany

czarne-sciany

 granatowe-sciany

zolte-sciany

purpurowe-sciany

bezowe-sciany

zielone-sciany

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Pamiętaj, że zanim zdecydujesz się na zmianę kolorystyki ścian w salonie powinieneś gruntownie zastanowić się nad nową kolorystyką jak również rodzajem farb którymi masz zamiar pokryć obecne kolory. Pokój dzienny to przecież najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym mieszkaniu, zatem powinno się prezentować nieskazitelnie oraz tworzyć idealne warunki do odpoczynku i rodzinnego spędzania czasu. A to właśnie tworzy między innymi wybrana barwa ścian. Wybór koloru to jednak nie prosta sprawa – czy zdecydować się na pastele czy może bardziej intensywną kolorystykę? Wykonać na ścianach ciekawe wzory czy może pozostawić je gładkie a meblami i dodatkami przyozdobić pokój? Mamy wiele możliwości, a wybór powinien być podyktowany naszymi upodobaniami, wyglądem i rozmieszczeniem pokoju jak również posiadanymi już dodatkami. Gdy wymieniamy kolor na ścianach warto zastanowić się również nad subtelną odnową łączników i gniazdek. Stąd też polecamy nasze serie: TS, TS Crystal Ball, TS Crystal, R.1, R.3, 1930 Rosenthal, B.Kwadrat, Arsys, polo.fiorena.