Duży dom przeznaczony jest przede wszystkim dla dużych i bogatych rodzin. W szczególności jeśli mówimy o willi. Jest to rozwiązanie, którego nie można zignorować – przepiękne, ogromne przestrzenie, fascynujący wygląd i wręcz przytłaczająca wielkość. Kto chciałby zamieszkać na przeszło 300 metrach kwadratowych?

willa w lesie (4)

Willa w lesie to projekt we współczesnym stylu jednak pasujący do lasu, ale nieprzypominający leśniczówki. Bryła budynku ma zdyscyplinowaną formę z przewagą kątów prostych i linii poziomych, które zaznaczone są dzięki odpowiedniej stylizacji. Ponadto dom sprawia wrażenie zdecydowanie większego, dzięki licznym dużym przeszkleniom ujętym w ciemne, drewniane ramy. Wewnątrz widać jasno zarysowany podział domu na część rodzinną – ogólnie dostępną, oraz część prywatną. W centrum domu znajduje się obszerny hol, ze schodami wychodzącymi wprost na otwartą jadalnie z kuchnią. Schody te mogą stanowić idealny element dekoracji wnętrza i być głównym akcentem aranżacyjnym. Warto zauważyć, że kuchenne, narożne okno wychodzi wprost na bramę i podjazd do domu, dzięki czemu mamy bezpośredni wgląd na to co dzieje się przed drzwiami naszej willi. Z holu także prowadzi wejście do salonu z antresolą i kominkiem. Przez wielkie balkonowe okna rozciąga się z niego widok na ogród, doświetlając pomieszczenie i nieco je powiększając. Dzięki temu połączeniu mamy wrażenie, że salon to niekończące się pomieszczenie do którego zagląda natura. Piętro to natomiast miejsce prywatne – znajdują się tutaj trzy sypialnie: dla rodziców, z własną łazienką i garderobą oraz dwa pokoje dla dzieci oraz łazienka rodzinna. Dodatkowo z sypialni dzieci zaplanowano wygodne wyjścia na taras. 

willa w lesie (2)

Całość można zaaranżować dość nietypowo – np. w stylu glamour, gdzie głównymi elementami są ciemne kolory, złote i mosiężne detale oraz nietopowe kształty mebli. Duże przestrzenie pozwolą na zastosowanie ciemnych ścian, z ciekawymi akcentami wzorów i faktur jak np. welurowe, barokowe kwiaty. Kuchnia w stylu glamour musi zachwycać, szczególnie że jest to przestrzeń otwarta. Ponadto jako jedno z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń w domu musi być funkcjonalna. Idealnie sprawdzi się tu połączenie bieli i czerni – oczywiście w wersji na wysoki połysk. Dodatkowy smak dodadzą elementy dekoracyjne jak oświetlenie czy wykończenie ścian nad blatem. Zdobne żyrandole, eleganckie tapety czy szkło Lacobel – sprawdzą się tu doskonale. Łazienka to również pełny błysk. Ciemna armatura o wymyślnych kształtach w połączeniu z ciemną wanną, ubikacją czy umywalką dodadzą gracji i smaku. Zdobione elementy, takie jak żyrandol czy lustro albo drapowane zasłony podkreślają elegancki charakter sypialni. Podobnie stonowana i jasna kolorystyka. Do całości odpowiednio dobrane łączniki i gniazdka z serii berker TS Crystal i TS Crystal Ball.

 willa w lesie (3)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com