W jaki sposób możemy szybko i w miarę tanio odmienić wnętrze mieszkania? Wystarczy wprowadzić do niego jakikolwiek wzór. Przykładowo są to kropki i kółeczka zastosowane na poduszkach, kocach, obrusach lub szerzej – na ścianie czy podłodze.

Dekoracja w kropki czy kółka to rzecz gustu, jednak wprowadzone do wnętrza rozweselają je i nadają nieco figlarnego charakteru. W zasadzie pasują do praktycznie każdego stylu aranżacji jak i każdego charakteru mieszkańców. Możemy przecież wybierać między wielkościami, fakturami, kolorystyką i intensywnością groszkowych rozwiązań.

groszki (1)

Kropki to najczęściej wybór do pokoju dziecka ze względu na możliwość wprowadzenia różnokolorowych okrągłych akcentów. Dzięki rozwiązaniom takim jak gotowe naklejki czy tapety, możemy szybko i estetycznie wykończyć groszkową ścianę. Również motyw kropek i kółek możemy wykonać sami farbami lub wycinając okrągłe elementy np. z folii samoprzylepnej. Kolorowe kropki wprowadzają do wnętrza wesołość, dlatego też coraz częściej widać je poza pokojem dziecka. W salonie czy jadalni sprawdzą się idealnie. Jeśli chcemy zachować surowość, możemy wybrać jeden kolor kropek. Gdy zależy nam na rozjaśnieniu i rozbawieniu wnętrza warto zastosować intensywną paletę kolorów. Aby wnętrze nabrało przytulnego charakteru można na podłodze umieścić dywan pomponowy. Jego miła faktura, możliwość wyboru kolorów oraz kropkowy kształt na pewno spodobają się niejednemu domownikowi. W kuchni kropki można odnaleźć zarówno na ścianach czy podłodze ale też jako dekorację zastawy stołowej czy detali takich jak ścierki, zasłony czy obrusy.

groszki (3)

Okrągłe kształty w groszkowych rozwiązaniach to trend znany od dawna. Widać go m.in. w rozwiązaniach Berker by Hager z serii r.classic, 1930, 1930 rosenthal czy glasserie. Serie te inspirowane kołem posiadają ramki w tym właśnie kształcie. Idealnie będą współgrały z okrągłymi akcentami aranżacji.

groszki (2)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com