Tani, przestronny i nowoczesny dom to marzenie wielu osób. Jeśli tylko mamy odpowiednich gabarytów działkę – projekt lancaster II to wybór wart uwagi. Zaaranżowany w stylu industrialnym zachwyci zarówno właścicieli jak i gości tej nietuzinkowej budowli.

lancaster (1)

Lancaster II to prosty, parterowy mały dom z płaskim dachem. Idealne rozwiązanie dla niedużych rodzin, posiadających ograniczone możliwości finansowe a chcących zamieszkać w wygodnym domu o nowoczesnym wyglądzie. Na budynek składa się przestronna strefa dzienna, której charakter dodaje zadaszony taras i ponadstandardowe przeszklenia, umożliwiające otworzenie się na otaczającą przestrzeń ogrodu. Wygodnie rozplanowany dom mieści w sobie pokój dzienny z kuchnią, jadalnia i spiżarką, łazienkę i dwa pokoje. Ciekawym rozwiązaniem w projekcie jest poza salonem, również sypialnia dzięki dużym przeszkleniom. Dla miłośników natury ciekawą opcją może być realizacja tarasu na dachu domu. Z pewnością nada to budynkowi niespotykany w polskich realiach charakter domu śródziemnomorskiego. 

lancaster (2)

Połączenie salonu z kuchnią i jadalnią oraz ogromnymi przeszkleniami łączącymi wnętrze z ogrodem sprawia, że możemy wykorzystać to jako jedną przestrzeń aranżacyjną. W stylu industrialnym ważne są detale w postaci naturalnych elementów konstrukcyjnych widocznych gołym okiem. Stąd też odsłonięte belki wspierające konstrukcję czy wręcz realizacja przeszklonej ściany ze stalowych elementów będzie tu jak najbardziej na miejscu. Aby pomieszczenia były spójne zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz a przy tym inspirowały stylem industrialnym powinniśmy wybrać podłogę betonową lub w kolorze i strukturze betony np. z dużych, betonowych płyt. Całość dopieszczona ścianą kominkową wykonaną z cegły oraz detalami w postaci wygodnej sofy czy drewnianego stoliczka na kawę. Warto pokusić się tu również o nietypowe rozwiązania jak na przykład podwieszaną jadalnię, która idealnie nada charakteru całemu wnętrzu. 

lancaster (3)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Część prywatna, czyli łazienka i pokoje, również powinny pasować do industrialnego wnętrza reszty domu. Aby przestrzeń ta była przyjemna lecz surowa warto wykorzystać naturalne materiały takie jak cegła czy drewno. Połączenie ich z szklanymi elementami oraz gładkimi powierzchniami w jednolitym kolorze sprawdzą się tu idealnie. Całokształt domu podkreślą nowoczesne łączniki i gniazdka Berker by Hager z serii B.IQ, które łączą kreatywność z inteligentną technologią, jaką powinniśmy zastosować w tak nowoczesnym wnętrzu.