Projekt lawenda II w wersji A to jeden z popularniejszych budynków mieszkalnych na rynku. Jest to dom nie zbyt duży, ale też nie mały. Posiada jasno wydzieloną część dzienną oraz sypialną a jego ciekawy układ zachwyca niejednego z nas. Jego aranżacje pokażemy wam z hiszpańskim pazurem. 

lawenda

Decydując się na kupno projektu domu lawenda w pierwszej kolejności stajemy przed wyborem wersji domu, która nam będzie odpowiadać. W internecie znaleźć możemy bowiem projekt domu lawenda, oznaczany również symbolem 1 oraz wersje domu lawenda II B.  Pierwszy z wymienionych różni się od aranżowanego przez nas projektu tym, że jest to zdecydowanie większy dom, który posiada nieco zmieniony układ pomieszczeń m.in. posiada na parterze trzy sypialnie zamiast dwóch. Lawenda II B posiada dodatkowo piwnice, gdzie zejście do niej znajduje się w miejscu kotłowni w projekcie lawenda II. Dom ten jest elegancki, o ciepłym, funkcjonalnym i rozświetlonym wnętrzu. Posiada duży, zadaszony taras oraz ogromne okna łączące salon z ogrodem.

lawenda-hiszpanski-1

Półotwarta kuchnia pozwala na prowadzenie pełnego życia rodzinnego nawet podczas przygotowywania posiłków, umożliwia również zachowanie prywatności podczas większych imprez rodzinnych czy z przyjaciółmi. Aranżacja salonu i kuchni w stylu hiszpańskim to przede wszystkim połączenie stylu nowoczesnego z mocnym, tradycyjnym charakterem dodatków. Proste kształty mebli, wykonanych z naturalnego drewna zestawione są z intensywną ornamentyką czerpiącą inspiracje z bogatej tradycji. Wnętrze doprawione jest żywą kolorystyką oraz detalami w postaci dekoracyjnych naczyń czy obrazków i fotografii oprawionych w ozdobne ramki. Całość dopełniają lampiony i świeczniki są eksponowane w każdym wolnym miejscu. Górna część domu to trzy sypialnie z łazienką i stryszkiem, który można zaadaptować na kolejną sypialnie z wejściem ze schodów. Pokoje inspirowane półwyspem iberyjskim to zarówno prostota jak i temperament odważnych, charakterystycznych dodatków.

lawenda-hiszpanski

Styl hiszpański, poza nawiązywaniem do prostoty mebli stroni jednak od popularnej w stylu nowoczesnym fascynacji zimną stalą i sztucznym tworzywem. Doceniane są tu naturalne materiały takie jak drewno czy skóra. Warto też podkreślić tradycyjne wykończenie podłóg, ścian, blatów stołów, z których słynie Hiszpania czyli ceramiczne płytki i mozaiki. To idealne rozwiązanie do utrzymania łazienki w przyjętym dla domu stylu aranżacji. Dodatkowo charakter domu podkreślą łączniki z serii R.1 z ramką z barwionego dębu. Ten naturalny charakter podkreśli ciepły i nowoczesny klimat w lawendzie. 

 lawenda-hiszpanski-2

Źródło zdjęć: www.pinterest.com