Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Praw Zwierząt zatem przyjrzyjmy się dokładniej domom naszych pupili. To w jakich warunkach mieszkają, świadczy nie tylko o naszym podejściu do zwierząt ale również o naszym zmyśle dekoracyjnym, poszanowaniu estetyki oraz funkcjonalności przestrzeni. 

zwierzeta-domowe (4)

Pupile w domu to dla jednych rzecz oczywista, dla innych oczywisty absurd. Ci, którzy decydują się przyjąć pod swój dach zwierzęta powinni się jednak nad tą decyzją dobrze zastanowić, ponieważ poza oczywistymi korzyściami jak np. możliwość przytulania się z pupilem są również i wady. Musimy pamiętać, że często zwierzęta (w szczególności najpopularniejsze domowe pupile czyli psy i koty) posiadają sierść, którą pozostawiają za sobą a jest ona trudna w czyszczeniu np. z dywanu czy sofy. Oczywiście możemy wybrać rasę która nie posiada sierści lub też taką, która szczególnie zwraca uwagę na swoją higienę jednak nie uchroni nas to od bałaganu spowodowanego mieszkaniem pod jednym dachem ze zwierzęciem.

zwierzeta-domowe (2)

Miejsce do spania, bawienia się czy jedzenia dla zwierzaka nie musi być nudne. Wpasowane do stylu aranżacji całego domu może pięknie dopełniać wnętrze dodając mu ciepłego, przyjemnego klimatu. Ważne jest aby miejsce to było bezproblemowo dostępne dla zwierzęcia oraz jego opiekuna. Legowisko może być wykonane z materaca, gąbki czy nawet jako osobna minisofa. Udekorowane ciekawymi poduszkami w przyjemnym kolorze (pamiętajmy aby kolor pasował do sierści psa czy kota, uchroni nas to od brzydkiego ich wyglądu!) sprawi, że miejsce spania zwierzaka będzie zachęcać do drzemki również dorosłych. To samo dotyczy miejsca do zabawy. Szczególnie popularne są kocie miejsca do zabaw i odpoczynku. Takie sprzęty nie tylko sprawiają, że nasze minipociechy mają możliwość rozwoju i zabawy ale również mogą idealnie pasować do wnętrza pomieszczenia dzięki odpowiedniej kolorystyce i fakturze. Jedzenie naszego pupila to również część aranżacji naszych wnętrz. Odpowiednio dobrane miski zwierzęce mogą podkreślać nowoczesność lub klasyczny charakter domu. Pamiętajmy, aby nie decydować się na te z supermarketów a poświecić czas i poszukać rozwiązań, które sprawią że zwierzęta domowe będą atutem aranżacji pomieszczeń.

zwierzeta-domowe (3)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Nie zapomnijmy o elektryce. Są zwierzęta, które uwielbiają zabawę wszelkimi rodzajami kabli i kabelków. Musimy nasz dom zabezpieczyć przed tego typu zabawami. Warto w aranżacji wnętrza wykorzystać jedną z serii Berker by Hager, która podkreśli charakter wszystkich domowników. Zwierzaków też. Do naszym aranżacji wykorzystaliśmy serie R.classic, 1930 oraz 1930 Rosenthal