Wybierając projekt domu, szukamy rozwiązania, które idealnie będzie spełniać wszystkie nasze oczekiwania. Podczas budowy zastanawiamy się nad jego aranżacją. To, co wybierzemy w dużej mierze zależy od naszego gustu ale też od możliwości aranżacyjnych domu. Zobaczcie jak można by zaaranżować projekt domu Pinokio.

Projekt Pinokio to klasyczny dom o ciekawym rozkładzie pomieszczeń. Jego kształt, pomimo klasycznego kwadratowego układu z zewnątrz, od środka przypomina okrąg. Centralny punkt stanowią schody i kominek, dzięki czemu palenie w nim ogrzewa cały dom. Jest to również ważne miejsce dla rodziny – jest to salon, w którym można spędzać większość czasu. Wystarczy kilka drobnym zmian aby budynek ten stał się jeszcze bardziej funkcjonalny np. wyprostowanie do kąta prostego ściany przy jadalni i przeniesienie drzwi tarasowych na jedną z bocznych ścian a w jej obecne miejsce wstawienie okna.

pinokio copy

Styl domu oraz jego kształt pasują dla ludzi lubiących funkcjonalność i przestrzeń. Jeśli dodalibyśmy do tego minimalny styl dom mógłby stać się idealnym zakątkiem ludzi nowoczesnych. Mała kuchnia, lecz otwarta na jadalnie i salon wykonana z białych, prostych szafek sprawi wrażenie większej. Przez jej układ możliwe jest wspólne spędzanie czasu z rodziną nawet podczas gotowania czy jedzenia. 

pinokio-kuchnia

Salon można podzielić na dwie części. Dzięki przeniesieniu wyjścia na taras, możemy postawić wygodną sofę na przeciwko kominka, tworząc tym samym przyjemny kącik do odpoczynku. Reszta części salonu może być wykorzystana do miejsca na wspólne rodzinne spędzanie czasu – np. miejsce na telewizor z konsolą, szachy, szafkę z książkami czy nawet stół billardowy. Jasna kolorystka w połączeniu z prostymi kształtami podkreśli minimalistyczny charakter Pinokia. 

pinokio-salon

Centralny punkt domu stanowią schody – są niemalże jego wizytówką, ponieważ każdy wchodzący do domu gość w pierwszej kolejności zwraca na nie uwagę. Schody nie muszą być nudne. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy zaprojektować tę przestrzeń tak, że będzie sprawiała wrażenie nieodłącznej części dekoracji wnętrza. Ściana ciągnąca się od spocznika tych schodów aż po szczyt dachu może ponadto stanowić domową galerię rodzinnych zdjęć, przypominającą o mile spędzonych wspólnie chwilach. 

pinokio-schody

Łazienki w projekcie Pinokia są dość małe, dlatego należy z uwagą przyglądnąć się im podczas adaptacji domu do naszych potrzeb. Zwróćmy uwagę na to, aby bez problemu w nich zmieścić wszystkie niezbędne elementy takie jak prysznic, ubikację, bidet itd. Proste szafki, bez klamek czy dekoracji to idealne rozwiązanie do tego typu pomieszczenia. Możemy zastosować w nich system otwierania TIP-ON, dzięki któremu wystarczy jedno kliknięcie aby dostać się do zawartości. 

pinokio-lazienka

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Minimalistyczny styl w projekcie Pinokio podkreślą dodatkowo idealnie dobrane, białe łączniki i gniazdka z serii Berker R.1. One również swoim kształtem, materiałem oraz funkcjonalnością podkreślą nietypowy, przestrzenny i nowoczesny styl domu.