Miejsce pracy jakim jest gabinet powinno być aranżowane jako przestrzeń nie tylko praktyczna ale i estetyczna. Lepiej bowiem pracuje się w ładnej aranżacji, która pozwala na skupienie nad naprawdę ważnymi rzeczami. Warto również aby gabinet nie odbiegał stylistyką od reszty pomieszczeń. Styl nowoczesny jest obecnie na topie, stąd też propozycja aranżacji gabinetu w tej właśnie odsłonie. 

Gabinet to miejsce do pracy w domu. Często w jego aranżacji wykorzystujemy stare biurko z pokoju dziecięcego oraz meblościankę z salonu dokładając do tego pierwszy lepszy fotel z supermarketu. Nie jest to przestrzeń ani wygodna ani estetyczna. Ciężko się jest w takim miejscu skupić ponieważ różność kolorów, materiałów i kształtów może bardzo łatwo zaburzać nam koncentrację. Dodatkowo brak odpowiedniego miejsca na dokumenty, które w rezultacie trzeba szukać po wszystkich półkach to strata czasu i energii. Warto zatem przed aranżacją gabinetu zastanowić się, co i gdzie chcielibyśmy umieścić, do czego będzie służył nasz gabinet i jak go umeblować aby był dla nas wygodny.

nowoczesny-gabinet (2)

Źródło zdjęć: www.decoist.com

Dla jednych w gabinecie konieczne będzie miejsce na komputer, inni stwierdzą, że potrzebują miejsca do przyjmowania klientów. Dla kolejnych ważna będzie ergonomia i logika półek w których przechowywane są dokumenty. Wszystkie te elementy można łatwo połączyć wybierając styl nowoczesny do gabinetu. Nowoczesność to przede wszystkim prostota i funkcjonalność. Proste szafki wykończone elegancką stalą i drewnem to bardzo trafny wybór. Podkreśli go pasujące do całości biurko z ergonomicznym fotelem, dzięki któremu praca w domu stanie się dla nas przyjemnością. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca warto w gabinecie zaaranżować miejsce do przyjmowania klientów. Mały stolik kawowy z sofą i fotelami są wystarczające. Kącik ten może stać się futurystycznym akcentem we wnętrzu lub też sprawić wrażenie powrotu do tradycji np. dzięki klasycznemu wyglądu skórzanych siedzeń. 

Musimy pamiętać, aby w gabinecie zamontować wystarczającą ilość gniazdek dzięki czemu nie będziemy mieć problemu z podłączeniem komputera, laptopa, ładowarki od telefonu czy lampki przy biurku. Do stylu nowoczesnego polecamy serie Berker B.IQ, która łączy kreatywność z inteligentną technologią. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu systemem KNX możemy dzięki niemu w prosty sposób sterować inteligentnym budynkiem, który jeszcze bardziej podkreśli nowoczesny charakter naszego gabinetu..