1 maja to święto pracy znane również jako międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone na świecie od 1890 roku.  Zwróćmy zatem uwagę w jakich warunkach pracujemy, oraz w jakich warunkach pracowano kiedyś. Dzisiaj najpopularniejszy styl goszczący w biurach to minimalizm. My jednak proponujemy biuro w stylu klasycznym.

Klasycyzm to  styl w muzyce, sztuce, literaturze oraz architekturze odwołujący się do kultury starożytnych Rzymian i Greków. Jego głównymi cechami to między innymi chęć wiernego odwzorowania elementów dekoracji, stroju czy architektury Antyku, oszczędność wyrazu, uwypuklanie cnót obywatelskich w przeciwieństwie do rokokowej frywolności. Wszystkie te cechy wydać w aranżacji wnętrz klasycznych. W biurze będą to przede wszystkim meble “z duszą”, wyróżniające się szlachetnością, bogatymi zdobieniami oraz idealnym wykonaniem z dobrego jakościowo gatunku drewna czy materiałów. Warto do takiego wnętrza wstawić biblioteczkę, biurko, komodę oraz krzesła z jednakowego materiału i jednakowej kolorystyce. Najczęściej jest to ciemne drewno, podkreślające klasyczny charakter detali. W przypadku klasycznych mebli kształt jest jednak ważniejszy niż barwa. Powinny one posiadać bogate, misterne zdobienia, najlepiej wykonane ręcznie.

klasyczne-biuro (2)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Biuro w stylu klasycznym to również właściwy dobór kolorów i faktur. Jest to balans na granicy minimalizmu a przesytu. W klasycznym biurze wszystko powinno być harmonijnie dopasowane do siebie, jednak sprawiać wrażenie pełności i zamożności. Stąd też popularne w tym stylu są złote i srebrne zdobienia oraz eleganckie tkaniny zdobione w dekoracyjne wzory. Właściwie dopasowana kolorystyka ścian oraz podłóg na których znajduje się dekoracyjny, zdobiony dywan dopełnione antycznymi meblami są w zasadzie kwintesencją stylu klasycznego. Całość mogą podkreślać kryształowe żyrandole i mosiężne lampy z atłasowymi kloszami. Wówczas w biurze panuje atmosfera komfortu, luksusu i harmonii. Idealnie dopasowane do stylu klasycznego sprawdzą się łączniki z serii Berker TS Crystal Ball. Będą zarówno harmonizować ze stylem wnętrza, co subtelnie przypominać o nowoczesności miejsca pracy.