Przedpokój, zaraz za drzwiami wejściowymi jest wizytówką mieszkania. Często zdarza się, że jest to niewielka przestrzeń łącząca zewnątrz z wnętrzem naszego loku. Aby przedpokój był estetyczny, ale spełniał też szereg swoich funkcji powinien być dobrze zorganizowany. Wówczas możemy uniknąć chaosu i bałaganu.

Jak zatem go urządzić? Przede wszystkim tak, aby wyjście i powrót do domu było dla nas przyjemnością. Musimy zatem tak zorganizować przedpokój, aby potrzebne rzeczy były na wyciągnięcie ręki – oczywiście mowa tu o kluczach, butach i płaszczu a nawet parasolu czy okularach przeciwsłonecznych. W naszym przedpokoju oczywiście powinien znaleźć się wieszak na wierzchnie ubrania – zarówno te noszone codziennie przez nas jak i dla gości. Warto, aby dodatkowo w przedpokoju, jeśli jest taka możliwość, stanęła szafa. Będziemy mogli w niej trzymać inne wierzchnie ubrania, które ubieramy nieco rzadziej. Nie może też zabraknąć lustra. W miarę możliwości powinno ono prezentować postać od stup do min. 20cm ponad głowę – tak by można było ogarnąć wzrokiem całą sylwetkę. Poza tym w przedpokoju, jeśli tylko się zmieści wygospodarujemy miejsce do siedzenia – czasem zakładanie i zdejmowanie butów tego wymaga. Miejsce takie możemy wykorzystać, jako komodę z szufladami na czapki, szaliki i apaszki, rękawiczki itp.  Dobrze mieć też miejsce na buty – płytka szafka lub pojemnik spełnią idealnie funkcje estetyczne i zapewnią dobry dostęp do naszego obuwia. Na komodzie lub szafce na buty znajdziemy miejsce na pojemnik, w którym możemy odłożyć klucze i kluczyli do samochodu, korespondencję wyjętą ze skrzynki.

 Hall in modern house

Mało kto pamięta, a każda kobieta zawsze narzeka na brak miejsca na odłożenie torebki. Komoda czy szafka na buty idealnie może spełnić tą funkcje zarówno kładąc torebkę na tych meblach jak i dokupując odpowiednie haczyki na torebki, dzięki czemu możemy ją zawiesić wzdłuż bocznej ściany komody. Nie zapomnijmy również o naszych czworonogach. W szczególności psy lubią mieć wgląd na to, kto wchodzi i wychodzi z naszego mieszkania czy domu. Sztuką jest tylko pomieścić to w małym przedpokoju.

Przedpokój to także miejsce, gdzie zbiega się wiele elementów elektrycznych służących do oświetlenia naszego domu czy mieszkania. To tutaj mamy łączniku do wewnątrz jak i na zewnątrz. Warto, aby w przedpokoju znajdowało się również, co najmniej jedno gniazdo. Łączniki i gniazdka powinny pasować do wnętrza, ale też być odporne na zabrudzenia czy częste używanie. Tym razem proponujemy wam serię polo.optima.