W nowoczesnym budownictwie jednym z wyznaczników są duże przeszklenia od podłogi po sam sufit. Nie jest to jednak rarytas dla każdego. Duże przeszklenia w domu, poza tym, że pięknie wyglądają mogą nieść za sobą szereg korzyści i wad. Przyjrzyjmy się im dokładnie.

Szkło w architekturze oddziela, ale również łączy wnętrze z otoczeniem. Dzięki temu stosując duże przeszklenia możemy się czuć jakoby połączeni z naturą, która otacza nasz dom. Niemniej jednak dom łączy się z naturą i… sąsiadami. Duże przeszklenia zatem pozwalają wścibskim podglądaczom zaglądać do naszych pomieszczeń bez najmniejszego problemu. Duże okna dodatkowo wpuszczają do domu wiele światła dziennego, tak ważnego do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. A jeżeli zrezygnujemy z framugi drzwi na rzecz całkowitego przeszklenia, do wnętrza będzie wpadało jeszcze więcej światła. Wygląda to nadzwyczaj ciekawie w sąsiedztwie historycznych elementów z kamienia bądź cegły. Jeśli jednak nie zastosujemy odpowiednich jakościowo szyb a nasze okna nie będą spełniać odpowiednich norm przepuszczalności cieplnej może się okazać, że nasze okna będą bardzo szybko wyprowadzać ciepło z naszego domu. Jeśli zatem chcemy mieć duże przeszklenia w domu, zwróćmy uwagę na jakość i parametry naszych okien abyśmy w kolejnych latach nie stracili majątku na ogrzewaniu.

page-duze-przeszklenia (2)

Pomieszczenia, które posiadają duże przeszklenia nie musimy bardzo doświetlać dodatkowymi lampami. Jeśli jednak okna zajmują większą część naszej ściany rozważnie musimy zaprojektować instalacje elektryczną, aby łączniki i gniazdka znajdowały się w miejscach z komfortowym dostępem. Duże przeszklenia pasują przede wszystkim do domów w wystroju minimalistycznym łącząc prostotę z naturą. Dobrze sprawdzą się też we wnętrzach w stylu industrialnym. Do takich pomieszczeń szczególnie pasują łączniki Berker by Hager seria B.3. Prosta ramka połączona z okrągłym elementem centralnym stanowi istotę harmonii. Przy dużych przeszkleniach łączniki i gniazdka serii B.3 pięknie komponują się i wyróżniają nadając wnętrzom subtelnego i nowoczesnego stylu.