Zaprojektowanie wnętrza to nie lada wyzwanie, szczególnie wtedy, gdy ma wyrażać naszą osobowość oraz pasować do trybu i tempa życia. Wystrój pomieszczenia z jednej strony może być utrzymany w stonowanej kolorystyce i wprowadzać atmosferę spokoju, z drugiej jednak może zarażać energią i zachwycać intensywnymi barwami. Dla odważnych eksperymentatorów, którzy nie boją się wyróżniać, idealną propozycją jest zastosowanie neonowych barw, które uatrakcyjnią i odświeżą każde pomieszczenie.

 Przykuwające wzrok odcienie wyglądają niezwykle efektownie, jednak jest nie nadają się do zastosowania we wszystkich przestrzeniach. Użycie tego typu barw sprawia, że pomieszczenia wydają się mniejsze niż w rzeczywistości. Aby temu zapobiec i wydobyć wyrazistość neonów niezbędne jest odpowiednie oświetlenie – najlepiej sprawdza światło dzienne.

hh-neony-page
 

Zastosowanie neonowych elementów wymaga odpowiedniej bazy kolorystycznej. Idealne tło dla dodatków stworzą neutralne ściany pozwalające wyeksponować wyrazistość akcesoriów. Jeżeli zdecydujemy się na wprowadzenie do wnętrza kilku różnych intensywnych barw, najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie bieli. W przypadku elementów dekoracyjnych w jednym kolorze, warto zaprojektować ściany w odcieniu kontrastowym. Szary stworzy idealną bazę dla intensywnej żółci, cytrynowy – dla kobaltowego, a czarny dla jaskrawego różu. Jednolite, gładkie ściany są także świetnym miejscem na umieszczenie geometrycznych grafik w intensywnych kolorach. Neonowe elementy świetnie połączą się także z jasnym drewnem, które złagodzą nieco intensywność dodatków i pozwolą zachować balans. Bardzo ciekawym pomysłem jest wyeksponowanie jednego mebla utrzymanego w jaskrawym odcieniu w centralnym miejscu pomieszczenia. W tej roli może wystąpić np. niski stolik lub fotel i nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Urządzając tak oryginalne przestrzenie  warto zadbać o spójność stylizacyjną i poświęcić uwagę detalom. Elementy dekoracyjne, które umieścimy na ścianach powinny być utrzymane w kolorze farby, aby całość była dobrą bazą dla neonów. W tym przypadku należy zrezygnować z mieszania stylów i zdecydować się na proste rozwiązania. Berker by Hager stworzył linię łączników, która świetnie sprawdza się, w połączeniu z nietuzinkowymi dodatkami. Na serię B.7. składają się niezwykle efektowne produkty w trzech wersjach kolorystycznych. Proste, minimalistyczne łączniki ozdabia dyskretna ramka nadająca im szlachetnego tonu. Tak dyskretnie wkomponowane łączniki śmiało można łączyć z odważnymi barwami, które działają energetyzująco i poprawiają samopoczucie.