Miejsce przechowywania ciuchów mogłoby się wydawać, że nie jest miejscem nad którym powinniśmy się zastanawiać w sferze dekoracji i wykończeń. Nic bardziej mylnego. Dobrze zaplanowania i przygotowana garderoba może sprawić, że nie będziecie chcieli z niej wyjść.

Garderoba to, można powiedzieć, ogromna szafa do wnętrza której możemy wejść. A gdy jesteśmy w środku, dzieją się niesamowite, niemalże bajkowe rzeczy. Nazwa garderoba pochodzi od francuskiego słowa garde-robe i oznacza pomieszczenie przeznaczone do przechowywania odzieży (komorę). Obecnie powszechnie budowana jest w domach jednorodzinnych, w przypadku mieszkań często jest niewystarczająca powierzchnia aby zbudować garderobę. Jeśli garderobę łączymy z sypialnią jest to również miejsce przeznaczone do wykonywania zabiegów toaletowych, ubierania się, czesania (tzw. gotowalnia).

W każdej garderobie powinno się znaleźć miejsce na ubrania. Nie jest to jednak zwykłe miejsce. Powinniśmy rozplanować gdzie powieszone zostaną długie ubrania, sięgające praktycznie od naszych głów do stup (nie chcemy przecież aby się opierały o podłogę). Dodatkowo powinno być miejsce na zawieszenie na wieszakach koszulek, swetrów i koszul a także osobne na spódnice i spodnie. Wszystkie części naszego odzienia powinny być powieszone osobno, aby się nie brudzić i nie miąć. Pamiętajmy także o miejscu na bieliznę – najlepiej posiadać osobną szufladę na każdą z kategorii bieliźnianych, nie wspominając już o podziale damsko-męskim. W garderobie, jeśli mamy na to miejsce, pomyślmy również o miejscu na obuwie i biżuterie. Przecież jak stroimy się do wyjścia takie detale są najważniejsze. Nasza garderoba ponadto powinna posiadać duże lustro, w którym możemy się przejrzeć w całości. Ciekawym rozwiązaniem są lustra podświetlane LEDem, dzięki czemu osoba stojąca przed lustrem jest oświetlona w całości.

page-garderoba

Do naszej aranżacji garderoby proponujemy łączniki eleganckie i oryginalne – z serii Berker B.3. Pamiętajmy również o dobrym oświetleniu. Nie powinno być ono w garderobie ostre oraz zimne. Raczej starajmy się aby zamieszczone było centralnie nad osobą która się w garderobie ubiera. Oświetlenie powinno sprawić żebyśmy czuli się atrakcyjnie i wychodząc z garderoby wyglądali pięknie i promiennie.