Rośliny można spotkać niemalże w każdym mieszkaniu. Mniejsze i większe, zielone i te z kwiatami są dekoracją stołów, szafek lub podłogi. Dlatego też donice dekoracyjne powinny być wybierane w sposób przemyślany i ustawiane w odpowiedniej, pasującej do wnętrza kompozycji. Są elementem dekoracji, dzięki któremu możemy wzbudzić zachwyt naszych gości.

W nowoczesnych salonach czy biurach coraz większą rolę odgrywają donice. Są elementem dekoracji wnętrza często specjalnie eksponowanym, pod warunkiem że pasują do charakteru pomieszczenia. Są uzupełnieniem naturalnych zielonych, roślinnych akcentów i stanowią element wyróżniający i dopełniający kwiaty wraz ze ścianami i wyposażeniem. Nowoczesny styl to zazwyczaj jednolite kolory, najczęściej białe, szare lub czarne. Połączone są najczęściej z chromowaną stalą, drewnem lub cegłą. Pomieszczenia nowoczesne są przestrzenne, otwarte i wyróżniają się prostotą. W takich wnętrzach możemy zastosować ciekawe rozwiązania z donic o jednolitym kolorze ale różnych, ciekawych kształtach jak np. stożkowate czy trójkątne. Możemy też wprowadzić nieco ekstrawagancji i zestawić obok siebie duże donice w różnych kolorach, które na tle białej ściany będzie podkreślały wyjątkowy charakter wnętrza. Jest możliwość również zastosowania donic w kolorze stali – wówczas odbija się od nich światło dając dodatkowy element charakterystyczny w pomieszczeniu. Obok takiej donicy na pewno nikt nie przejdzie obojętnie.

Living room

W każdym z pomieszczeń donice mogą być różne, ważne jednak aby stylem pasowały do wnętrza. Również to jaką roślinność w nich posadzimy będzie wpływać na późniejszy wygląd całego wnętrza. Donice z kwiatami powinny być inne, od donic na roślinność liściastą ustawianą od podłogi np. beniaminki. Inne donice ustawimy też w kuchni gdzie chcemy trzymać w nich np. świeżą bazylię, oregano czy miętę. popularne ostatnio storczyki też posiadają pewne warunki w jakich muszą być utrzymywane, wówczas właściwie dobrana donica może powodować, że będą one rosły szybciej i ładniej.

Jeśli mamy możliwość, do miejsca w którym planujemy postawić roślinność powinniśmy zastosować właściwe oświetlenie. Wieczorem, dobrze wybrane światło będzie dawało różnorakie efekty dzięki liściom i kwiatom naszej roślinności. Dodatkowo wskaże na wyjątkowość miejsca i nie pozwoli przeoczyć naszych donic przez mieszkańców czy gości. Do stylu minimalistycznego szczególnie polecamy serię Berker by Hager R.1, która swoim niepowtarzalnym kształtem oddaje charakter minimalistycznych wnętrz.