Dla każdego z nas, jeden dzień w roku jest szczególnie wyjątkowy. To dzień w którym się urodziliśmy i nasza przygoda na tej planecie się rozpoczęła. Zwykle dzień ten wiąże się z uroczystością na którą zapraszamy rodzinę i przyjaciół. Jest wiele pomysłów na to, aby przyjęcie urodzinowe pozostało w pamięci na długie lata.

Urodziny to dzień, w którym świętujemy fakt istnienia. Jest to bardzo szczególny dzień dla solenizanta w szczególności jeśli jest to młodsze pokolenie w rodzinie. W Polsce do 18 roku życia raczej każdy obchodzi urodziny a osiemnastka jest uroczystym wstąpieniem w dorosłość. W pewnych regionach naszego kraju po 18 urodzinach zaczyna obchodzi się Imieniny, w innych dalej kultywowane jest świętowanie narodzin a jeszcze innych całkowicie przestaje się świętować ten ważny dzień. Dla zapamiętania naszego święta przez nas i przez naszych gości powinniśmy się starannie przygotować do przyjęcia. Możemy do tego celu wykorzystać wszelkie możliwe akcesoria i pomysły, których w internecie nie brakuje.

Tort to jeden z podstawowych posiłków. Powinien zawierać świeczki do zdmuchnięcia przez solenizanta – albo w kształcie wieku, który świętuje albo w ilości pojedynczych świeczek równych liczbie okrążeń ziemi, jaką przebył solenizant. Tort może być tradycyjny, jednak my polecamy zamówić tort niepowtarzalny, który pozostanie w pamięci np. w kształcie piłki do siatkówki czy zamku dla księżniczek. Postawiony w dobrym miejscu podczas przyjęcia, pod odpowiednim oświetleniem będzie przykuwał uwagę i zachwycał. Dobrze jest też torta zostawić do późniejszej konsumpcji – najpierw zdmuchnąć świeczki, w myślach wypowiadając życzenie i wznieść toast ale gości poinformować, że podawanie tortu nastąpi np. o godzinie 22:00. Wówczas mamy czas się nim zachwycać, jak również pomoc kuchenna ma chwilę aby odpowiednio go podzielić i podać gościom w tym samym czasie.

Kolejnym ważnym elementem przyjęcia urodzinowego są dekoracje – balony, wstążki, światełka itp. Możemy je wykonać zupełnie sami wykorzystując metody decoupage albo zakupić w sklepie papierniczym. Wszystko co się błyszczy i świeci jest wskazane na urodzinach. Jeśli chcemy, możemy przyjęcie zorganizować pod konkretnym tematem np. blue party oznacza, że wszystko i wszyscy co będą na przyjęciu mają być niebiescy (dekoracja, tort, ubiór gości itp) albo futball theme – gdzie wszystko kręci się wokół piłki nożnej. Ten ostatni jest dobrym pomysłem na urodziny w męskim gronie podczas mistrzostw – wówczas panowie nie mają przeszkód aby oglądać mecze w telewizji i bawić się z okazji uroczystości jednego z nich.

Untitled

Każde urodzinowe wnętrze powinno zachwycać i wyróżniać się tak, aby goście jak i solenizant zapamiętali je na długie lata. Dzięki posiadaniu inteligentnego domu Domovea KNX, możemy te wrażenia wzmocnić i udoskonalić. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi Domovea KNX ułatwi sterowaniem oświetleniem, roletami, ogrzewaniem, klimatyzacją, wentylacją i pozostałymi funkcjami budynku. Naszym gościom nie będzie gorąco, oświetlenie będzie dopasowane do potrzeb solenizanta i trwających w danym momencie atrakcji a wścibscy sąsiedzi (o ile nie są zaproszonymi gośćmi), będą mogli tylko domyślać się, co dzieje się za zasłoniętymi roletami.