Spotkanie architektów i projektantów wnętrz z 8 europejskich krajów w Berlinie.

[fb_button]

100 lat temu architekt Walter Gropius założył Bauhaus w Weimarze, jedną z najbardziej wpływowych szkół architektury naszych czasów. W tym samym czasie, zaledwie kilkaset kilometrów dalej, w małej miejscowości Schalksmühle, bracia Robert i Hugo Berker otworzyli zakład specjalizujący się w produkcji narzędzi oraz urządzeń elektrotechnicznych. Aby uczcić tę podwójną rocznicę, Grupa Hager powitała architektów i projektantów z ośmiu europejskich krajów w celu wymiany pomysłów, doświadczeń oraz wiedzy. 

Zainicjowane w głównej mierze przez dział Customer Marketing Europe (CME) wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w Berlinie i Dessau. Już w czasie trwania imprezy można się było spotkać z pierwszymi, pozytywnymi opiniami zaproszonych gości:  „Inspirujące przeżycie”; „Prawdziwa niespodzianka”; „Proszę o kolejny taki event!” Gdzie jeszcze można spotkać tak wielu ciekawych ludzi w tak krótkim czasie? “

Sama impreza rozpoczęła się „Nocą Hagera” w 25hours Hotel Bikini w Berlinie – designerskim obiekcie, w którym na ścianach znaleźć można łączniki i gniazda Berkera. Senior Vice President Region Europe – Jacob Schambye powitał gości i podkreślił niezwykle istotną rolę, jaką architekci odgrywają w naszym otoczeniu. Następnie krótkie przemówienia, których efektem były  prowadzone do późnego wieczora ożywione dyskusje wygłosili: Erwin van Handenhoven – Design Studio Director w Hager Group, architekt i projektant nowego Muzeum Bauhausu w Dessau – Roberto González i fotograf architektury  – Werner Huthmache.

Drugiego dnia goście otrzymali mnóstwo ciekawych, pasjonujących informacji w znajdującym się o półtorej godziny drogi od Berlina Muzeum Dessau Bauhaus. Roberto González oprowadził uczestników  po zaprojektowanym przez siebie budynku. Tego dnia, odbyły się również warsztaty „Forms fallows… what…” prowadzone pod pieczą Erwina van Handenhovena. Projektant szczegółowo omówił znaczenie i przyszłość hasła „forma podąża za funkcją”, którą w ubiegłym wieku propagowali założyciele ówczesnej, najbardziej wpływowej szkoły architektonicznej. Tym samym udowodnił, że od tej pory wartość oraz użyteczność designu wzrastają nieustannie z dnia na dzień.

A skoro o formie mowa… Niezwykle inspirujące i niebanalne propozycje kulinarne, czekały na uczestników eventu podczas kolacji w restauracji Cinco w Berlinie. Kto powiedział, że kolacji nie można podać na łączniku światła? Serwowane potrawy łączyły w sobie prostotę, smak, różnorodność form – dokładnie tak, jak produkty Berker.

Partnerzy, którzy nie musieli jeszcze wracać do biur i placów budowy, w piątkowy poranek zostali zaproszeni do zwiedzania Berlina.  Oprócz nowopowstałych budynków w dzielnicy rządowej, zobaczyli także prężnie rozwijającą się dzielnicę Europacity.