Inteligentny dom wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, m.in. wideodomofon oraz czujniki ruchu. 

[fb_button]

Technologia towarzyszy nam dosłownie na każdym etapie rozwoju oraz w każdej dziedzinie życia. Rozwiązania smart home stają się coraz bardziej pożądane w naszych domach, wiele osób planuje je już na etapie rozpoczęcia budowy swojego wymarzonego miejsca do życia. Dzisiaj przyglądniemy się elementom, które warto mieć.

Wideofon obsługiwany smartfonem

Wideofony zastąpiły na dobre tradycyjne domofony nie tylko w nowoczesnych inwestycjach deweloperskich, ale i w domach jednorodzinnych. Wraz z rozwojem technologii pojawiła się ich kolejna funkcjonalność – możliwość oglądania wideo z domofonu na smartfonie. Największym plusem jest to, że możemy sprawdzić kto do nas dzwoni będąc nawet daleko od domu! Wystarczy mieć dostęp do Internetu! 

Jeśli nie będziemy korzystać z tej funkcjonalności będąc poza domem, jak do niego wrócimy możemy odtworzyć film wideo na którym zobaczymy, kto do nas dzwonił w ciągu dnia. 

Świadome oszczędzanie z inteligentną instalacją 

Inteligentna instalacja zainstalowana w naszym domu służy nie tylko do regulowania pracy niektórych urządzeń, np. kotła centralnego ogrzewania. Sprawdza ona również na bieżąco zużycie energii i pobiera dane z jej liczników. Mądra analiza tych danych pozwoli nam na szybkie określenie, w którym miejscu możemy zaoszczędzić pieniądze. 

Taki system nauczy także wszystkich domowników odpowiedniego, mądrego korzystania z elektroniki. Czasami będzie to wymagało zmiany naszych przyzwyczajeń, ale efekt będzie tego warty –  odczujemy pozostającą nam na koncie większą kwotę pieniędzy. 

Nowoczesne oświetlenie z czujnikami ruchu 

Kiedyś oświetlenie z czujnikiem ruchu instalowane było głównie w ogrodzie, albo na ścianach domu. Dzięki temu nasz ogród był oświetlony tylko jak ktoś przechodził w bliskiej odległości. Obecnie takie rozwiązania coraz częściej przenosimy do wnętrz w domu. Dzięki nim nie musimy obawiać się, że wyjdziemy do pracy, albo z pomieszczenia i zapomnimy o wyłączeniu światła. 

 

Podczas instalacji czujników ruchu (znajdziesz je w naszej ofercie), możesz zaprogramować jego działanie uwzględniając cechy pomieszczenia, w którym będzie zainstalowane. Gwarantujemy, że dość szybko zauważysz plusy takiego rozwiązania!