To nie pokład statku kosmicznego ani poczekalnia wyspecjalizowanego gabinetu medycznego, ale pokój dzienny w stylu high-tech. Należący do postmodernizmu kierunek architektoniczny  wykorzystuje technologie na najwyższym poziomie tworząc wnętrze niezwykle nowoczesne przy jednoczesnym podejściu minimalistycznym.  Aranżacje w stylu high-tech nawiązują do industrialnych loftów, surowych i wręcz sterylnych wnętrz. Są tak zaprojektowane, aby wygospodarować jak największą przestrzeń. Zbędne są dodatkowe ściany, niepotrzebne drzwi w przejściu na korytarz czy zbyt duża ilość masywnych mebli.

Wielką rolę we wnętrzach tego futurystycznego sposobu zagospodarowania pomieszczeń jest oświetlenie. Jest montowane w suficie, meblach czy nawet w podłodze. W tym przypadku światło jest bardzo nowoczesne – wygląda jak panel podwieszonej dodatkowej ściany pod sufitem. Krzesła barowe naprzeciwko szklanego stołu są także typowe dla konstrukcji high-tech, ponieważ są skonstruowane bez oparcia na plecy i ukształtowane wyjątkowo elastycznie. Umeblowanie ma prostą formę i zgaszoną kolorystykę. Barwy ścian są zazwyczaj gładkie, w odcieniach bieli lub szarości. Elementem efektownym jest zestawienie surowych ścian z lustrzanymi szafami lub szklanymi stołami. Ciemne pomieszczenie w połączeniu z jasnym światłem sprawia, że wnętrze nabiera kontrastowego, a jednocześnie stylowego charakteru.

page-high

Piękna nowoczesna architektura, unikatowe umeblowanie, inteligentne zagospodarowanie przestrzeni to główne składniki modelu high-tech. Oprócz minimalistycznych żarówek wbudowanych w ścianę wnętrze mogą wypełniać takie gadżety jak artystyczna lampa, obrazy neorealistyczne, czy kanapa ze srebrnymi wykończeniami.  Celem jest stworzenie wyważonego i awangardowego nastroju, w którym poczujemy się trochę jak w filmie science-fiction.

W celu realizacji takich koncepcji Berker by Hager wyszedł z propozycją łączników TS Sensor, które idealnie podkreślają minimalizm, elegancję i możliwość połączenia wielu funkcji w jednym urządzeniu. Trzeba zaledwie użyć jednego dotyku, aby regulować światło, ogrzewanie czy żaluzje. W związku z tym, że styl high-tech zawiera techniczne wyposażenie wnętrz w kwestii praktycznej jak i wizualnej, tak te nowoczesne łączniki okażą się ostatnim szczegółem tworzącym integralną całość współczesnej aranżacji.