Surowe, industrialne wnętrza dają wprost nieograniczone możliwości aranżacyjne. Zazwyczaj urządzane są w sposób minimalistyczny- wysokie sufity i małe okna budują nastrój, który zdaje się wymagać nowoczesnej oprawy. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich mebli i właściwie dobranych dodatków industrialne przestrzenie mogą jednak zupełnie zmienić charakter – stać się przytulne i ciepłe. Zmianę klimatu można uzyskać w łatwy sposób operując kolorami, światłem i fakturami. Aby ocieplić surowe wnętrze nie tracąc przy tym jego minimalizmu, warto zainspirować się stylem skandynawskim.

 Zastosowanie aranżacji w stylu skandynawskim sprawia, że wnętrze staje się przytulne, pozostając jednak proste i funkcjonalne. Charakterystyczne cechy tego stylu to ciepłe barwy, jasne oświetlenie i naturalne materiały. Głównym elementem stylu skandynawskiego są minimalistyczne, drewniane meble w jasnych kolorach. Idealne będą te wykonane z dębu, modrzewia czy sosny, ale także emaliowane na biało. Kolejnym elementem działającym w ten sposób są  jasne, pastelowe barwy ścian. Warto pamiętać, że z pozoru chłodna biel, odpowiednio zaaranżowana potrafi być dobrym tłem dla przytulnego wnętrza. Projektanci proponują także postawić na jeden akcent, który nada charakteru całemu wnętrzu. Może to być fotel lub kanapa intensywnym, ale ciepłym kolorze. Styl skandynawski wywodzi się z dalekiej północy, gdzie z powodu małej ilości światła bardzo ważne jest dobre oświetlenie wnętrz. Warto zrezygnować z tradycyjnego górnego światła na rzecz kilku lamp ustawionych w różnych pozycjach.

page-skandynawski

Subtelną surowość wnętrz w stylu skandynawskim najlepiej podkreślą rustykalne dodatki. Powinny być efektowne, jednak warto ograniczyć je do minimum. W minimalistyczne, ale jednocześnie ciepłe wnętrze idealnie wkomponują się proste łączniki obrotowe z serii Berker by Classic, będące połączeniem tradycji z nowoczesnym designem. Nadając starej technologii nowoczesną formę, projektanci stworzyli niebanalny i stylowy design.

Urządzenie wnętrz w stylu skandynawskim jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie minimalizm, ale preferujących przytulne, ciepłe przestrzenie. Pozwala na wprowadzenie do mieszkania ciepłego klimatu, nie zmniejszając przy tym funkcjonalności pomieszczeń.