Domy w stylu góralskim zyskują na popularności. Wybierają je najczęściej osoby, dla których ma znaczenie ma ekologiczny aspekt. W prostych z zewnątrz konstrukcjach dominuje kamień i drewno, nawiązując do ludowych tradycji prostoty stylu. To, co z zewnątrz może wydawać się stereotypową, nieskomplikowaną budowlą, często skrywa utrzymane w nowoczesnym stylu wnętrze, które mogłoby się wydawać, kontrastuje z charakterem surowej góralskiej chaty. Jeśli jest jednak odpowiednio zaplanowane stanowi genialne połączenie tradycji i nowoczesności.

Designerzy, nie chcąc rezygnować z funkcjonalności i nowinek stylistycznych, którymi często wyrażają swoje upodobania do modernizmu, przemycają nowoczesne materiały takie jak szkoło i stal do tradycyjnej zabudowy. Odpowiednie użycie tych surowców znakomicie komponuje się z tak naturalnym materiałem, jakim jest drewno czy kamień. Drewno jest wciąż bardzo popularnym motywem w architekturze wnętrz. Aby stworzyć poczucie elegancji, a przy tym swobody w wyrazie, projektanci stosują zazwyczaj drewniane akcenty, które kontrastują zwykle z białymi ścianami czy kamiennymi podłogami.

Kitchen in Luxury Home

W domach w stylu góralskim podobnie dzieje się z samym wyposażeniem wnętrza, często odbiegającym od tradycji, na rzecz bardziej współczesnych form, które są bliskie codziennemu życiu przyzwyczajonych do wygód ludzi XXI- wieku. Oczywiście sumą całości są detale, dlatego nie można pominąć tu elementów,  będących małymi kawałkami większej układanki znakomicie dopełniających charakter wnętrza domów, których właściciele chcą skuteczne zaszczepić nowoczesność w ich surowych wnętrzach.

Właśnie z myślą o takich ludziach i o ich upodobaniach firma Berker by Hager podjęła się zaprojektowania łączników, które sprostałyby temu niełatwemu zadaniu. Prosta seria Berker Serie 1930, która przywodzi na myśl umiar i funkcjonalność, sprawi że element wnętrza jakim jest łącznik doskonale skomponuje się z resztą otoczenia, nie zakłócając prostoty górskiego domu. Ze wzglądu na swoją formę nie pozostanie jednak uznany za archaiczny element wystroju, a raczej za elegancki detal. Z kolei seria Berker TS Crystal Ball to propozycja dla tych, którzy nie boja się odważnych wykończeń, potrafiących dobitnie uwypuklić nowoczesnego ducha mieszkańców danego domu, nie wstydzących się swojego stylu. Jej styl drogocennego precjoza, z którym niewątpliwie się kojarzy, będzie świetnie kontrastował z drewnem czy elementami kamiennymi.