Industrialne zwykle kojarzy się z zimnym i surowym wnętrzem. Łazienka natomiast powinna być przyjemna i ciepła. Wydawałoby się, że w stylu industrialnym łazienka będzie źle wyglądać lub będzie nieprzyjemna i niefunkcjonalna. Nic bardziej mylnego!

Przede wszystkim metal, beton i rury na wierzchu. To sedno stylu industrialnego. W łazience odkryte rury to żaden problem. Wystarczy odpowiednio zaaranżować wnętrze aby miedziane rury doprowadzające wodę do umywalki, wanny czy prysznica stanowiły element dekoracji. Betonowe ściany, podłoga a nawet umywalka czy wanna są coraz bardziej w modzie. Nowoczesne wykorzystanie betonu i jego właściwości sprzyja dekoracji w stylu industrialnym. Natomiast armatura z błyszczącej stali doda wnętrzu zimnego charakteru. Aby zachować ciepły klimat do industrialnej łazienki warto wstawić zielonego kwiatka, oczywiście w betonowej doniczce. Przyjazny charakter dodadzą też puszyste ręczniki, nie koniecznie w odcieniach szarości.

industrialna-lazienka (1)

W industrialnych wnętrzach popularne jest również wykorzystanie cegły. Jej naturalny miedziany kolor jest odpowiednim rozwiązaniem jeśli zależy nam na zdecydowanie cieplejszych klimatach w łazience. Oczywiście również duże szklane połacie na przykład w formie ogromnych luster na ścianie doda industrialnego wyglądu, w nieco przyjemniejszym charakterze. W industrialnej łazience dobrze jeśli panują szarości i czernie. Nie jest jednak wykluczone stworzenie pięknej industrialnej łazienki w bieli. Wystarczy dobór odpowiednich materiałów oraz dodatków (których nie może być zbyt wiele!) i mamy łazienkę idealną.

industrialna-lazienka (2)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Stalowe wykończenia na betonowych czy ceglanych powierzchniach to detale, które sprawiają, że wnętrze jest wyjątkowe. Dlatego proponujemy rozwiązania z aluminium lub stali szlachetnej w nowoczesnych formach serii Berker B.IQ.